NFT ve Metaverse Altoin’ler Sert Düşüyor! İşte Nedeni?

663

The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Decentralannd (MANA) ve Gala (GALA) dahil olmak üzere birçok metaverse ve NFT kripto para birimi son 24 saat içinde ağır kayıplar yaşadı. Peki neler oluyor? Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz

Metaverse altcoin’lerde düşüş ivmesi devam ediyor

Metaverse platformunun yerel tokeni SAND, geçtiğimiz gün değerinin yaklaşık yüzde 9’unu kaybetti ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 1,28 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Token, 1,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasanın 41. en büyük altcoin’i olarak ön plana çıkıyor. Bugünkü düşüş hareketi, tokeni Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.44 dolardan yaklaşık yüzde 84 aşağı indiriyor. Diğer bir popüler metaverse oyna-kazan oyunu Axie Infinity’ye güç veren token AXS ise, son 24 saat içinde yaklaşık yaklaşık yüzde 8 düştü. CoinMarketCap verilerine göre AXS, Kasım 2021’de yüzde 87 düşüşle 165.37 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve şu anda 20.95 dolardan işlem görüyor.

Decentraland’ın yerel tokeni MANA’ya baktığımızda ise, geçtiğimiz gün yaklaşık yüzde 9 düşüş yaşamıştı. MANA, oyun içi para birimi olup, sahiplerin avatarları için giyilebilir ürünler satın almalarına veya oyun içinde NFT tabanlı LAND jetonları edinmelerine olanak tanıyor.  561 milyon dolarlık piyasa değeri ile 82. en büyük kripto para birimi olan GALA da son 24 saatte yüzde 8.23 değer kaybetti. GALA, NFT oyun ekosistemi Gala’nın yerel kripto para birimidir. CoinMarketCap verilerine göre, token şu anda Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,8367 dolardan yüzde 90 düşüşle 0,08 dolardan işlem görüyor.

Metaverse ve NFT altcoin’ler neden çöküyor

Bugünkü fiyat hareketinin arkasındaki birincil itici güç, muhtemelen geçen hafta boyunca NFT ticaret hacmindeki düşüş. Verilere göre, OpenSea NFT pazarındaki işlem hacmi Ocak 2021’den önceki seviyelere kadar düştü. Veri analizi platformu Nansen’e göre, Axie Infinity’nin gelirleri de son altı ayda düşüyor. Axie Infinity,  pazar yeri ücretlerinden elde edilen günlük gelirde Ağustos 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.5 milyon dolardan yüzde 99 düşüştü. Axie Infinity, pazar yeri ücretleri ve üreme ücretleri yoluyla gelir elde eder. Yeni bir Axie yaratığı oluşturulduğunda 0,5 AXS’lik bir üreme ücreti ve Axies ticareti yapıldığında 5,25 dolarlık bir pazar yeri ücreti alınır.

4 Metaverse Altcoin Mayıs Ayına Damgasını Vuruyor!

Sandbox için, genel ikincil piyasa arazi satışları, 2021 yılının 4. çeyreğine kıyasla 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 54 düştü. Sandbox, kullanıcıların NFT olarak metaversel arsa satın almalarına olanak tanıyan sanal bir emlak platformudur. 2 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan artan kullanıcı tabanına rağmen, Sandbox kullanıcıları platformda tutmayı zor buluyor. Kullanıcıların yalnızca yüzde 7’sinin satın alınan arazileri Sandbox’ta bir yıldan fazla tuttuğu bildiriliyor ve bu da kullanıcıların metaverse gayrimenkule uzun vadeli ilgi konusunda endişelerini ortaya koyuyor.

Oyna -kazan oyunlarına olan ilgi azaldı

Kullanıcıların yaklaşık yüzde 10’u NFT’lerini satın alma tarihinden itibaren ilk 30 gün içinde sanal alanda satıyor ve yüzde 72’si NFT’lerini bir ila üç aylık bir süre boyunca elinde tutuyor. Oyna-kazan oyunlarına olan ilginin azalmasıyla birlikte GALA da son altı ayda kötü bir darbe aldı. GALA Games tarafından bir NFT koleksiyonu olan Town Star’ın ticaret faaliyeti, 24 Aralık 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 601.56 Ethereum’dan günde 11 Ethereum’un biraz üzerine düştü.

Uzman Görüşü: Fiyat Düşüşü Aldatıcı, Bu Altcoin Ralliye Hazır!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak decrypt
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku