featured

Litecoin (LTC) Kurucusundan İlginç Dogecoin Hamlesi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee Twitter arka plan görseline Dogecoin’in (DOGE) maskotu olan Shiba Inu cinsi köpek ekledi

Litecoin (LTC) kurucusu, Twitter profiline neden Shiba Inu cinsi köpek ekledi?

Lee, Dogecoin’e ve DOGE madencilik  topluluğuna duyduğu saygıyı göstermek için böyle bir hamle yaptığını açıkladı. Bu hafta başlarında Charlie Lee, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Litecoin’in madencilik hash oranında yeni bir rekor kırdığını duyurmuştu. Lee ayrıca bu rekorun kısmen de olsa DOGE madencilik topluluğu sayesinde mümkün olduğuna dikkat çekmişti. Bilindiği üzere DOGE ve LTC’nin madenciliği birlikte yapılıyor. Yeni rekorun LTC kurucusu tarafından aıklanmasından sonra altcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareket de gözlenmişti. LTC ve DOGE arasında gerçekleştirilen birleşik madencilik işleminde madenciler iki zincir üzerinde de doğrulama yaptıkları için ödül kazanma fırsatı elde ediyorlar.
Dogecoin Kurucusundan Çarpıcı Twitter Açıklaması: Mümkün!
Litecoin kurucusunun  LTC’deki madencilik hash oranının rekor kırdığını duyurduğu Tweet altında Dogecoin topluluğu üyesi bir kullanıcı, Lee’nin teşekkür olarak dünyanın en büyük meme tokenini içeren bir görseli Twitter arkaplan resmi olarak kullanmasını önermişti. Lee bu öneriyi benimsedi ve birinin kendisi için buna uygun bir görsel oluşturması durumunda arkaplan resmini DOGE temalı bir görsel ile değiştirebileceğini açıklamıştı. Charlie Lee, bu sözü tuttu ve ünlü ismin Twitter arka planında artık Dogecoin’in en önemli sembolü olan Shiba Inu cinsi maskot köpeği ekledi. Görsel, birlikte yürüyen insan figürlü Bitcoin ve Litecoin arasında Dogecoin’i betimliyor.

Gucci, Dogecoin ve SHIB ile ödeme kabul edecek

Vouge Businnes tarafından yapılan habere göre Gucci, 10 kripto para birmini bazı mağazalarında ödeme olarak kabul edecek. Gucci’nin kripto ödeme planları kapsamında; New York’taki Wooster Street, Los Angeles’taki Rodeo Drive, Miami Design District, Atlanta’daki Phipps Plaza ve Las Vegas’taki The Shops at Crystals olmak üzere 5 büyük mağazasında bu uygulamayı test etmeyi planladığı açıklandı. Şirketin ödeme olarak kabul edeceği kripto paralar arasında; Bitcoin (BTC), Dogecon (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC) ve birçok stablecoin yer alıyor. Gucci CEO’su Marco Bizzarri konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Gucci, müşterilerine gelişmiş bir deneyim sunabilmek amacıyla her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çaba gösteriyor. Artık kripto paraları ödeme sistemimize entegre ettik. Bu ayrıcalığı kullanmak isteyen müşteriler kripto paraları ödeme olarak kullanabilir.

Elon Musk'tan Ses Getirecek Proje: Dogecoin

 Ayrıca şirket bunun bir pilot uygulama olduğunu ve mayıs ayının sonuna doğru başlayacaklarını belirtti. Müşteri, e-posta yoluyla gönderilen ve ödemeyi kripto cüzdanından gerçekleştirmesini sağlayan bir QR kodu içeren bir bağlantı alacak. Ödeme yapıldıktan sonra, bir perakendeci daha sonra bu kripto para birimlerini fiat para birimine çevirecek. Dogecoin, özellikle ABD’de birçok işletme tarafından benimsenmeye başladı. Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Twitter hamlesi de DOGE’nin önemini artırdı. 
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Litecoin (LTC) Kurucusundan İlginç Dogecoin Hamlesi!