Cardano CEO’sundan e-Toro’ya Tepki: ADA Neden Delist Edildi?

3.290

Kripto ticareti için destek sunan bir sosyal ticaret platformu olan eToro, düzenleyici işlemden korkan ABD müşterileri için Cardano (ADA) ve Tron (TRX) token’larının likiditesini sınırlayacağını duyurdu. Ancak Cardano kurucusu Charles Hoskinson, e-Toro’nun bu kararına tepki gösterdi. İşte haberin detayları…

e-Toro, Cardano ve Tron’u delist ettiklerini açıkladı

Kripto para birimleri için alım satım desteği sunan ünlü platform e-Toro, yakın bir zaman önce Cardano ve Tron token’larının likiditesini sınırlayacağını açıkladı. Platformun paylaştığı resmi duyuru, ABD’li müşterilerin 26 Aralık’tan itibaren iki kripto para birimi için artık yeni pozisyon açamayacaklarını belirtiyor. Borsa platformu ayrıca 30 Aralık’tan itibaren her iki token için de stake hizmetlerini durduracak. e-Toro’nun paylaştığı resmi duyuruda ise konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

eToro, ABD’deki kullanıcılar için ADA ve TRX’i sınırlayacak. Bu ABD’li kullanıcılar artık Cardano (ADA) ve TRON (TRX) için yeni pozisyon açamayacak veya bahis ödülleri alamayacak. Yine de uygun gördüğünüz gibi mevcut pozisyonları kapatabileceksiniz. Bu değişiklikler, gelişen düzenleyici ortamdaki işle ilgili hususlardan kaynaklanmaktadır.

Kripto topluluğu, Blockchain’in kesinti olmadan çalıştığı göz önüne alındığında, Cardano’nun sınırlandırılmaya dahil edilmesiyle şaşırdıklarını ifade ettiler. Popüler altcoin Cardano, yakın zamanda ağı yeni bir merkeziyetsizlik çağına iten akıllı sözleşme desteğini de entegre ettiğini duyurmuştu. Topluluktan bazıları ise SEC’i kripto platformları arasında korku tellallığı yapmakla suçladı.

Hoskinson, eToro’nun hareketine yanıt verdi

Cardano Blockchain’inin kurucusu Charles Hoskinson, eToro sınırlamalarına hızlı yanıt vererek küresel düzenlemelerdeki sistemik netlik eksikliğini suçladı. Kriptoarena.com olarak görüşlerine daha önce de yer verdiğimiz Cardano (ADA) kurucusu, borsanın bu hareketine karşılık verdiği yanıtta şu ifadeleri kullanıyor:

Yani bizim açımızdan bir sorun yok. Hiçbir zaman herhangi bir düzenleyici celp veya mahkeme celbi veya bunlardan herhangi birini almadık. Cardano’da her şey yolunda. Likidite gelişiyor. İnsanların korku, belirsizlik ve dezenformasyon yaymasına izin vermeyin. Bu sadece kendi işleri için kararlar alan binlerce bağımsız işletmenin bir örneği ve bu kararlardan bazıları Cardano için harika, bazıları ise değil.

Hoskinson ayrıca Cardano (ADA)’nun hala eToro platformunda listelendiğini ve ABD dışındaki kişilerin hala altcoin ile ticaret yapabileceğini açıkladı. Pek çok uzman, son eToro duyurusunun, Proof-of-Stake token’ları için sıkı raporlama gerektiren, yakın zamanda geçirilen Altyapı Yasasının doğrudan bir sonucu olduğuna inanıyor. DeFi sektöründe daha yaygın olan kripto piyasasının merkezi olmayan doğası göz önüne alındığında, trader’ları ve yatırımlarını takip etmek neredeyse imkânsız görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku