FED’in Başına Yeniden Powell Atandı: Uzmandan Kripto Para Yorumu!

232
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dört yıllık görev süresi Şubat ayında sona erecek. ABD Başkanı Biden’ın ise Powell  konusunda kararını verdi. Powell, Pazartesi günü tekrar atandı. Peki bu gelişme kripto para sektörü üçin ne anlama geliyor?

 

Uzmanlara göre Powell’ın tekrar atanması, kripto para sektörü için olumlu bir gelişme

Hazine Bakanı Yellen’ın Powell’a tam desteği önemli bir faktör olarak görülürken, kripto para yatırımcıları Powell konusunda endişeli. Cumberland CEO‘su Chris Zuehlke, Jerome Powell’ın yeniden atanmasının uzun vadede kripto para sektörü için bir kazanç olduğunu belirtti. Analist bu durumu, CNBC ile yaptığı bir röportajda, Powell’ın son aylardaki kararlarından çıkarımlar yaparak açıkladı. Zuehlke, “Powell’ın yeniden atanmasının kripto para endüstrisi için uzun vadede faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. Biden’ın kripto paraları yasaklama niyetinde olmadığını ve stableceoin’lerin regüle edilmesi için sağlam duruş sergilediğinin altını çizen analsit, ”hedefiniz uzun vadeli kâr ise her iki gelişmenin de olumlu olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.
ABD Temsilciler Meclisi’nden Altyapı Planına Onay: Kripto Para Sektörü Nasıl Etkilenecek?
 
Zuehlke, Powell’ın ilk dönemindeki “para politikalarının” enflasyonun yüzde 6’yı aşıp son 30 yılın en yüksek seviyeye ulaşmasına neden olduğunu vurguladı. Zuehlke, enflasyon ortamından en çok faydalanan varlıklardan birinin lider kripto para birimi Bitcoin olacağını belirtti. Yılın geri kalanında, bazı kuruluşlar bir miktar kar elde ederken, cari fiyatlar göz önüne alındığında ağır kurumsal birikim öngörüyor. Analist, Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden ve artan ilginin BTC’nin küresel ölçekte benimseneceğinin somut bir kanıtı olduğuna inanıyor.

 Yüksek enflasyon rakamlarına rağmen, Powell önemli başarılara imza attı

Biden’ın Powell’ı yeniden atanması, özellikle son enflasyon fiyaskosu nedeniyle ABD’liler için sürpriz oldu. Powell’ın Donald Trump tarafından atanan bir Cumhuriyetçi olduğu bilgisi ile garip bir iddia, ancak Biden dengeyi bozmamayı seçiyor gibi görünüyor. Son enflasyon rakamlarına rağmen Powell, pandemi krizinde ekonomiyi iyi idare ettiği için bir övgü aldı. Senato tarafından onaylanması üzerine Powell, Şubat 2022’de ikinci dönemine başlayacak. Powell’ın kripto para sektörüne olan yaklaşımı iniş çıkışlarla dolu.

Başkan Biden Powell için şu ifadeleri kullandı:  “Yapılması gereken daha çok şey olsa da, son 10 ayda Amerikalıları tekrar işlerine döndürme ve ekonomimizi yeniden harekete geçirme konusunda kayda değer ilerleme kaydettik. Bu başarı, Federal Rezerv’in Başkan Powell ve Dr. Brainard’ın modern Amerikan tarihindeki en kötü krizlerden birinde bizi doğru yola yönlendirdiğinin ve aldığı doğru kararların bir kanıtıdır.” Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku