Cardano CEO’su Projesinin Detaylarını Açıkladı: Elon Musk!

95
Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi, birçok tartışmaya yol açtı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Twitter teklifi başarısız olursa Musk’ın merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu oluşturmasına yardım etmeye açık olduğunu söyledi.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson’dan çarpıcı teklif: Bitcoin, ADA, DOGE!

Paylaştığı bir tweette Hoskinson, Musk ile geliştirmeyi planladığı platformun “Bitcoin, Doge ve Cardano ile desteklenen bir çapraz zincir ekosistemi” olacağını belirtti. Yönetici, bu ifadeyi, platformun Cardano ile sınırlı olup olmayacağını soran bir Twitter kullanıcısı olan “Robobubo”ya yanıt olarak verdi. Bununla birlikte, kullanıcı, platformu yalnızca üç blok zinciriyle sınırlamanın, gerçekten merkeziyetsiz bir sosyal medya deneyimi için yeterli olmayacağını söyleyerek Hoskinson’u eleştirdi. Bu arada,  kripto piyasasının önde gelen diğer isimleri de Twitter’ı merkeziyetsiz ve sansüre dayanıklı hale getirme fikrine odaklandı. FTX borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Twitter’ın merkeziyetsiz bir versiyonunun nasıl görünebileceği hakkında düşüncelerini paylaştı.
Elon Musk Twitter'a Meydan Okudu: B Planı var
FTX CEO‘su, yaygın olarak adlandırıldığı gibi, platformun kullanıcıların zincir üzerinde şifreli tweet’ler göndermesine izin verebileceğini belirtti. Yöneticiye göre, para kazanma süreci, daha sonra tweet göndermek için mikro ücretlerden veya kullanıcı arayüzünden (UI) gelebilir. Sonuç olarak, her iki para kazanma modeli de platform için iyi bir hamle olarak görülüyor. Yönetici, ”Merkeziyetslzik, Twitter için daha iyi olur mu? Bu, sosyal medyayı demokratikleştirir mi, finansmanı şeffaf hale getirir mi ve tek noktadan başarısızlık denetimini kaldırır mı? Evet” ifadelerini kullandı.

TRON’un kurucusu Justin Sun, daha yüksek teklif verdi

Buna karşılık, TRON’un kurucusu Justin Sun, Elon Musk’tan daha fazla para vermeyi teklif etti. Bir tweet’te kripto girişimcisi, Twitter’ı tamamen özel hale getirmek için hisse başına 60 dolar teklif ettiğini söyledi. Ayrıca Elon Musk’ın Twitter’ın kripto dostu olma vizyonunu paylaştığını söyledi. Dünyanın en zengin adamı Elon Musk ve Twitter, bir kaç gündür ilginç gelişmeler yaşıyor. Tesla ve SpaceX CEO’su başlangıçta şirketin yüzde 9,2’sini satın aldı ve yönetim kurulu üyesi olmaya yakındı. Ancak son dakikada yönetim kurulu koltuğunu geri çevirdi. Takip eden günlerde Musk, Twitter’ı yaklaşık 43 milyar dolar nakit karşılığında satın almak için SEC’e teklif verdi. Platformun ifade özgürlüğünü desteklemede tam potansiyeline ulaşması için özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizdi.
Twitter yönetimi, Musk’ın teklifini aldığını teyit ederken, henüz bir karara varmadı.Bu arada Musk, yasa tasarısının reddedilmesinin yönetim kurulunun hissedarlara karşı sorumluluk düzeyini sorgulayacağını söyleyerek baskı uygulamaya devam ediyor. Musk’ın Cardano CEO’sunun teklifine nasıl bir cevap vereceği şimdiden merak konusu oldu.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku