Kritik Metrik Cardano İçin Düzletmeye İşaret Ediyor: Bu Seviyeye Düşebilir!

71

Cardano (ADA) fiyatı, blockchain ağının büyüme göstermesine ve haziran ayında büyük bir hard fork gerçekleştirilecek olmasına rağmen, önümüzdeki birkaç ay içinde düzeltme yaşama riski taşıyor.

ADA için ufukta düzeltme var

Kripto piyasasının toplam değerinin yüzde 1,75’ini oluşturan ADA, Eylül 2021’den beri yukarı yönde birkaç denemesini sınırlayan “alçalan kanal” formasyonu içinde düşüş gösteriyor. Kanal formasyonu, ADA’nın 27 Mart’ta üst trend çizgisini geçmesiyle birlikte daha da güçlendi, fakat sonraki günlerde tersine dönerek Cardano boğaları arasındaki yükseliş inancı eksikliğini ortaya koyuyor.

ADA’nın 200 günlük üstel hareketli ortalaması (200 günlük EMA; mavi dalga) ve 0,236 Fib geri çekilme seviyesi (1,29 dolar) de düşüş beklentisini güçlendiriyor. ADA fiyatı, şuan 0,97-0,92 dolar aralığında konsolide olmayı sürdürüyor ve 1,25 dolara ulaştığından beri süren geri çekilmeyi sürdürmeye niyetli olduğunun sinyallerini veriyor. Alçalan kanal formasyonunu tamamlanırsa, ADA/USD paritesi 0,78 dolar civarındaki dip seviyeye kadar gerileyebilir. Aşağı yönde ilk hedef ise kanalın alt trend çizgisi olan 0,65 dolarda bulunuyor.

Cardano ekosisteminde yeni rekor!

WingRiders, ADA topluluğu tarafından lansmanı için uzun bir bekleyişin ardından dün Cardano ana ağında resmi çıkışını yaptı. Vaccumlabs tarafından desteklenen WingRiders, Cardano blockchain’inde USDC ve USDT olmak üzere iki stablecoin ile geldi. Vacuumlabs, ağ oluşturulduğundan beri Cardano ile ilgileniyor ve WingRiders’ın bu ilgiden faydalanması bekleniyor. DEX kullanıcıları, desteklenen çiftleri kullanarak token’ları değiştirebilir ve stake etme yoluyla kripto para kazanabilir. Ekip, DeFi ekosistemini artırmayı planladığı için önümüzdeki birkaç ayın DEX için hızlı geçmesini bekliyor.

Dünkü lansmanından sadece birkaç saat sonra WingRiders, 33.54 milyon dolarlık toplam kilitli değer (TVL) ile Cardano ağındaki en değerli üçüncü DEX olma başarısını gösterdi. TVL, 24 saat içinde 44 milyon dolara yükseldi ve DEX bugün Cardano ağındaki en değerli ikinci para birimi. WingRiders’ın hızlı büyümesi, en çok kullanılan iki stabilcoin olan USDT ve USDC olan platforma getirdiği iki stablecoin sayesinde olduğu söylenebilir. Bu, daha fazla insan token’ları takas etmek için stabilcoin’leri kullandığından, DEX’in hızlı büyüme potansiyelini artırır. Daha fazla Cardano haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku