Ripple CEO’su CNBC’ye Konuştu! İşte Önemli Açıklamalar!

482
Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasında işlerin son derece iyi gittini söyledi. Bu hafta, şirket uzun süredir devam eden davada önemli bir zafer elde etti.

 

Ripple CEO’su: dava sürecci, düşündüğümden daha iyi gidiyor

Ripple’ın CEO’su ve kurucusu Brad Garlinghouse, CNBC ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davadaki gelişmelerden memnun olduğunu belirtti. Ripple CEO’su, bu açıklamayı Paris Blockchain Haftası zirvesinde CNBC tarafından düzenlenen bir etkinlikte yaptı. ABD’de XRP’nin satışında oynadığı rol nedeniyle de suçlanan Garlinghouse’a göre, 15 aydır süren dava beklediğinden çok daha iyi gitti. Garlinghouse, “Dava son derece iyi gitti ve yaklaşık 15 ay önce başladığında umduğumdan çok daha bir konumda” ifadelerini kullandı. Ancak, yönetici dava boyunca SEC kaynaklı gecikmelerden memnun olmadığını belirtti ve “Ama adaletin çarkları yavaş dönüyor” dedi.
 Ripple, Aralık 2020’de 1,3 milyar dolar topladığı kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi yürüttüğü için SEC tarafından dava edildi. Bir yılı aşkın süredir devam eden dava, çoğunlukla Ripple lehine sonuçlandı. Mahkeme, Adil Bildirim Savunması ve SEC’in personelinin ve eski Direktörü William Hinman’ın e-postalarını teslim etmesi talebi de dahil olmak üzere Blockchain şirketi tarafından sunulan iki büyük teklifi onayladı. Bu haftanın başlarında alınan kararın, Hinman’ın Ethereum‘un bir menkul kıymet olmadığına dair 2018 açıklamasında çıkar çatışmaları olup olmadığına dair cevaplar içerdiğine inanılıyor.  CEO’ya göre, Bu dava, sadece Ripple için değil; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisi için önemli.

 

Şirket, mahkemeden 4 talepte bulundu

Ripple’ın davayı kazanması, SEC’i hangi kripto para biriminin menkul kıymet olarak kabul edilmesi gerektiğini belirlemek için yeni kurallar oluşturmaya zorlayacak. Bununla birlikte, şirket davayı kaybederse, ABD’nde işlem gören neredeyse tüm kripto para birimleri menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilir. Bu arada, son zamanlarda SEC aleyhine olan gelişmelerin sayısı göz önüne alındığında, davanın Ripple lehine bir anlaşmayla sonuçlanması bekleniyor.

 

Sanıklar, SEC tarafından kendilerine yöneltilen iddiaları reddetmenin yanı sıra, bir yıldan uzun süredir devam eden davaya son vermek için gerekli dört talep sıraladı. Garlinghouse ve Larsen’e göre, mahkeme, SEC tarafından açılan davayı düşürmeli, davalılar lehine karar vermeli, davalılar aleyhindeki davayı önyargı olarak nitelendirmeli ve avukat ücretleri ve diğer masrafları için Ripple yöneticilerine para vermeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku