Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor: BTC, Nasıl Etkilenir?

625

 

Bitcoin (BTC) madenciliği, her zaman lider kripto para birimine olan talebin güçlü bir göstergesi olmuştur ve bazen piyasa koşullarını belirleme yollarından biri olarak kullanılmıştır.

Bitcoin’de satış baskısı artabilir

WuBlockchain’den alınan verilere göre, Bitcoin’in hash rate oranı dün yüzde 1’in üzerinde kayıp verdi ve bu orta düzeyde bir kayıp olarak kabul ediliyor. Bir kripto para birimine olan talebi yansıtmanın yanı sıra, hash rate oranı, trader’lara ve yatırımcılara, birikim veya dağıtım halindeyse piyasanın koşulları hakkında önemli ipuçları verebilir. 2021’deki yaz boğa koşusu sırasında, piyasa, madenciliği de etkileyen Çin tarafından uygulanan sert baskının ardından hash rate oranı, tarihteki en büyük düşüşü gördü. Boğa koşusu, büyük olasılıkla daha sonra piyasada satış baskısının olmamasına neden olan BTC üretiminin hızlı bir şekilde düşmesinden kaynaklandı. Daha sonra, hash rate oranı çöküş öncesi seviyelere geri geldikten sonra piyasa yüzde 50’lik devasa bir düzeltme gördü.

Zorluk düştükçe, madencilik kârlılığı artıyor. Kârlılık artışı, madenciliğe olan ilgiyi de artıracağından dolayı hash rate’i de toparlayabilir. Madencilik zorluğu ve hashrate grafiklerine göre, her iki metrikte de sürekli bir artış görüyoruz, bu da hoş olmayan piyasa koşullarına rağmen Bitcoin talebinin yüksek kaldığını gösteriyor. Ancak Bitcoin sürekli olarak değerini kaybettiği ve hash rate oranı arttığı için, piyasa aslında Bitcoin’i daha da aşağı itebilecek satış baskısında bir artış görebilir. Basın zamanında, BTC, 40.470 dolardan işlem görüyor ve 22 Şubat’tan bu yana destek görevi gören kritik noktadan aşağı düşmemeye çalışıyor.

 

Analist Michael van de Poppe: Bitcoin bu direnç noktasını desteğe çevirmeli

Popüler trader ve kripto para analisti Michael van de Poppe, boğaların 42 bin doları desteğe çevirmeyi başarması durumunda yukarı yönlü bir kırılmanın mümkün olduğunu söylüyor. Daha sonra ise  ilk büyük engelin 45 bin dolar civarında bulunduğunu ifade ediyor. Van de Poppe, bu gerçekleşmezse, 40 bin doların uzun vadeli işlemler için çok önemli bir temel oluşturabileceğini söylüyor.
GalaxyBTC olarak bilinen diğer bir analist, devam eden yükseliş modelinin yeni momentumun BTC’yi önemli bir direnç çizgisinin üzerine itebileceğini öne sürüyor. Günlük grafik, BTC’nin yükselen bir kanalın destek hattından sıçradığını ve boğaların 40 bin doların altındaki son düşüşte ayılarla savaşmayı başardığını gösteriyor. Analist, ”Mümkün olduğunca basit tutacağım. BTC şu anda yükselen bir kanala doğru birikim modelinde. Bu süreçten sonra, 60 bin dolar geliyor.” açıklamasını

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku