Elon Musk Twitter’a Meydan Okudu: B Planı var!

57

Neredeyse her hareketi kripto para piyasalarında yankı bulan ve en büyük Dogecoin destekçilerinden biri olan Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse, bir “B Planı” olduğunu söyledi. Kriptoarena.com olarak, detayları paylaşıyoruz. 

Elon Musk, Twitter yatırımını gözden geçirmek zorunda kalabilir

Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, Vancouver’daki bir TED etkinliğinde Twitter’ın tamamını alma teklifinin reddedilmesi durumunda bir B planı olduğunu açıkladı. Teklifinin reddedilmesi durumunda, yaklaşmakta olan planı hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyen milyarder kripto para yatırımcısı, Twitter yönetim kurulundan olumsuz bir yanıt alması durumunda yeterli hazırlıkları yapmış gibi görünüyor. 

Dün Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ın  yüzde 100 hissesini, yani tamamını almak için 41.39 milyar dolar teklif verdiğini duyurdu. Yani teklife göre Elon Musk, hissedarlara, hisse başına 54.20 dolar önermiş oldu. Aynı zamanda sosyal medya şirketinin hissedarı da olan Elon Musk, Twitter’ın mevcut koşullar altında ifade özgürlüğünü teşvik etme konusundaki toplumsal hedeflerine ulaşamayacağını ve bu nedenle durumu değiştirmeyi tercih ettiğini kaydetti ve 41.39 milyar dolarlık teklifi kabul edilirse, ifade özgürlüğüne izin vermek için şirketi özelleştireceğini belirtti. Musk, teklifini, olabilecek en iyi ve son teklifi olarak görürken, reddedildiği takdirde şirkete yaptığı yatırımı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağını da sözlerine ekledi. 

Musk’ın aklındaki B planı ne olabilir?

Milyarder yatırımcının, şirketin pazardaki yüzde 9’dan fazla hissesini kaybedebileceği yönündeki son açıklamasının yanı sıra, yakın tarihli bir röportajda açıklandığı gibi Musk’ın aklında daha fazla planı var gibi görünüyor. Aklımda bir B lanı var diyen Musk, “B planı” hakkında açıklama ve daha fazla detay istendiğinde ise, bunu başka bir zaman yapacağını belirtti. 

Elon Musk Twitter'a Meydan Okudu: B Planı var

Musk’ın bu ayın başlarında konuşma özgürlüğünü destekleyecek merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu geliştireceğini ima ettiğini belirtmekte fayda var. Tesla sahibi ayrıca, kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanabilecekleri popüler memecoin Dogecoin’i (DOGE) destekleyen yeni bir platformun olasılığını da ima etti. Musk zaten merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu geliştirmeyi düşünürken, Input Output Global’ın (IOG) CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, Tesla patronunun Twitter teklifi reddedilirse platformu oluşturmak için güçlerini birleştirmelerini istedi.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku