42 Trilyon Dolarlık Varlık Yönetim Firması Kripto Para Hizmeti Sunacak!

31

Yönetimi altında 42.6 trilyon dolar değerinde varlığa sahip üst düzey varlık yönetimi gruplarından biri olan State Street Corp., özel fon müşterilerine kripto para raporlama, uzlaşma ve işleme hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu.

Ünlü şirket, müşterilerinin kripto para yatırımları için gerekli altyapıyı sağlama konusunda kararlı

State Street ayrıca geçen ay şirketin kripto para birimleri, CBDC’ler, Blockchain ve Menkul Kıymetlerin tokenizasyonuna yönelik hizmetlerine odaklanmak için dijital bir yan kuruluşu hizmete sunuyor. State Street Digital’in başkanı Nadine Chakar konuya ilişkin şunları söylüyor:

“Dijital varlıkların popülaritesindeki artış yavaşlama belirtisi göstermiyor ve State Street Digital, müşterilerimizin artan taleplerini karşılamaya yardımcı olmak için dijital varlık hizmet modellerimizi daha da geliştirmek için gerekli altyapıyı oluşturmaya devam etmeye kararlı.”

State Street tarafından sunulan kripto para fonu, varlıklı kurumsal müşteriler arasında dijital varlıklarına yönelik artan talebi yeniden teyit ediyor. Varlık yöneticisi, fon yönetimi hizmetleri için özel fon müşterilerine değerleme hizmetleri için veriler sunabilecek konuda uzman bir yazılım hizmet sağlayıcısı olan Lukka Inc ile ortaklık kurduklarını açıkladı.

Finansal devler kripto girişimine devam ediyor

Kripto para piyasası şu anda mayıs ayındaki piyasa çöküşünün neden olduğu iki aylık düşüş eğiliminden kurtuluyor. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcı talebi 2021 boyunca artmaya devam etti. Wall Street’teki en büyük finans devlerinden bazıları, artan müşteri talebine dayalı olarak kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başladı.

Uzun süredir Blockchain deneyleri yapan ancak kripto para ile ilgili yatırım hizmetlerinden güvenli bir mesafeyi koruyan JP Morgan gibi bankacılık devleri bile, yakın zamanda müşterilerine Bitcoin fonları sunmaya başladı. Benzer şekilde, kripto eleştirmeni olan bir başka Amerikan bankacılık devi Goldman Sachs, BTC yatırım seçeneği açtı ve aynı zamanda DeFi ETF’si için başvuruda bulundu.

Zengin yatırımcıların artan ilgisi, düzenleyicileri ve politikacıları düzenleyici yasalar üzerinde hareket etmeye sevk etti. Zengin yatırımcılar güvenli yatırım araçları aracılığıyla piyasaya erişmeye devam ederken, düzenleyiciler küçük yatırımcıların risk altında olduğundan endişe ediyor. Bu yıl kripto para birimlerine yönelik artan talep, çoğu son finansman turundan sonra Unicorn statüsüne ulaşan birkaç şirket tarafından kapatılan rekor finansman turlarından da görülebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku