Bu Ülke Sakinlerinin Yüzde 25’İ Maaşlarını Bitcoin (BTC) İle Almak İstiyor

69

Araştırma şirketi Finder, 1000 Avustralyalıyı kapsayan ilginç bir anket yaptı. Şirket, ankete katılanlara maaşlarının bir kısmını kripto para birimi ile almayı tercih edip etmeyeceklerini sordu. Platform, Avustralyalıların yüzde 24’ünün maaşlarının bir kısmının Bitcoin (BTC) ile ödenmesine hazır olduğunu ortaya çıkardı.

Avustralyalılar Bitcoin (BTC)’i seviyor

Finder, BTC ile ödeme almak isteyenlerin yüzde14’ünün Bitcoin (BTC)’in değerinin arttığına inandıkları için bunu kabul ettiğine, diğer yüzde 10’unun ise Bitcoin ile maaş almanın vergilendirme öncesi lider kripto para birimine yatırım yapmalarına yardımcı olacağını belirtti.

Avustralyalılar Bitcoin (BTC)'in Asıl Mucidini Buldular!
Avustralyalılar Bitcoin (BTC)’in Asıl Mucidini Buldular!

Finder’da kişisel finans uzmanı olan Taylor Blackburn, kripto para biriminin “son düşüşüne ve bazen oynak doğasına rağmen” geçen yıl etkileyici bir büyüme kaydettiğini belirtiyor. Çalışmanın sonucu hakkında yorum yapan Blackburn ayrıca şunları vurguladı:

Enflasyon riskinden korunma, getiri getiren varlıklar ve alternatif yatırım fırsatları arayan daha fazla Avustralyalıyla birlikte, bu kadar çok insanın maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak almaya istekli olması şaşırtıcı değil.

 X ve Y kuşağı BTC ile maaş almayı bir yatırım fırsatı olarak görüyor

Ankete göre, X Kuşağı Avustralyalılar Bitcoin ile maaş alma fikrini akıllıca bir yatırım olarak görüyor. Bu yaş grubundaki katılımcıların  yüzde 22’si, Y kuşağının yüzde 19’u BTC’nin zamanla daha da değer kazanacağını düşünüyor. Baby boomer (54-75 arası) kuşağının yalnızca yüzde1’i ve Z kuşağının yüzde13’ü bu konuda iyimser.

Araştırmacılar ayrıca, daha yüksek gelirli (100 bin dolar ve üzeri) erkeklerin genel olarak Bitcoin ile daha fazla ilgilendiğini keşfettiler. Ayrıca, erkek katılımcılar (yüzde 21), kripto para biriminin değerinin artacağına inandıkları için, kadınlara göre (yüzde 8) Bitcoin ile maaş ödemelerini kabul etme oranları çok daha fazla. Erkeklerin yüzde 13’ü ve kadın katılımcıların yüzde 8’i kripto para ile maaş almanın vergilendirmeden önce yatırım yapmalarına izin vereceğini düşünüyor.

Araştırmada kaydedilen olumlu eğilimlere rağmen, Avustralyalıların yarısından fazlası (yüzde 55) hala Bitcoin ile maaş almak istemiyor. Ankete katılanların yüzde 13’lük de Bitcoin’in oynaklığından korkuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku