Bu Türkler Alıyor: 2 Metaverse Coin Önemli Haberlerle Fırladı!
Bu Türkler Alıyor: 2 Metaverse Coin Önemli Haberlerle Fırladı!

Bu Türkler Alıyor: 2 Metaverse Coin Önemli Haberlerle Fırladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, 2023 yılının ilk haftasında az da olsa yükselişe geçerken lider kripto para biriminin 17 bin dolar bandını aşması birçok yatırımcıyı mutlu etti. Bununla beraber Türk yatırımcıların genel olarak satın aldığı bu 2 metaverse coin projesi, önemli haberlerle yükselişe geçti! İşte detaylar…

Bu metaverse coin projesi yükselişe geçti!

Popüler metaverse coin projesi SAND fiyatı, birkaç günden kısa bir süre içinde yüzde12’lik bir fiyat artışıyla son zamanlarda piyasada sağlam bir performans gösterdi. Artış, balinalar tarafından yapılan son 9,9 milyon dolarlık transfere bağlanabilir. SAND’ın günlük grafiğine göre, token’ı 21 günlük hareketli ortalamada yansıtılan yerel direnç seviyesine geri getiren ve son birkaç ayda gördüğümüz keskin gerileme için bir kılavuz görevi gören kısa vadeli sağlam bir trend görüyoruz.

2021’de Sandbox, milyonlarca kullanıcıyı ve risk sermayesini kendine çeken, piyasadaki en popüler metaverse ve GameFi projelerinden biri haline geldi. Ne yazık ki, 2022’de GameFi, NFT ve DeFi sektörleri, yatırımcıları gereksiz risklerden ve yatırımlardan uzaklaştıran değişen para politikasıyla karşılaştıkça durum değişti. Bugün gördüğümüz durum, daha önce ulaşılan ATH SAND’den çok uzak. Bununla birlikte, balinaların geri dönen faaliyetleri ve onlarla ilişkili adresler, tüm endüstri için önemli bir toparlanma işareti olabilir. GameFi, her ikisinin de hedef kitlesi oldukça farklı olduğundan, kendisini genel olarak kripto para birimi endüstrisinden uzağa konumlandırdı. Basın zamanında, SAND 0,45 dolardan işlem görüyor. Anonim bir cüzdana aktarılan 9,9 milyon dolar değerindeki token şu anda ilk varış yerlerinde bekliyor ve likidite piyasaya geri döndükten sonra büyük olasılıkla Pazartesi günü daha da ilerleyecek. Genel olarak, kripto para piyasası yılın başından bu yana herhangi bir büyük değişiklik görmedi, bu nedenle kısa vadeli perspektifte mevcut piyasa kompozisyonunda büyük bir değişiklik görmeyeceğiz.

Gala Games, The Rock ile ortaklık kurdu!

Bir diğer yandan dikkat çeken bir başka metaverse coin projesi ise karşımıza GALA olarak çıkıyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 60 gibi büyük bir artışla karşımıza çıkan proje, yatırımcıların dikkatini çekiyor. Geliştiriciler The Rock ile önemli bir ortaklık kurduktan ve iş modelindeki değişikliği açıkladıktan sonra, Gala fiyatı inanılmaz bir geri dönüş yaptı. 2022’de büyük bir düşüş kaydettikten sonra GALA fiyatı, yıldan bugüne (YTD) bazında yüzde 130 gibi büyük bir artış gösterdi. Peki bu geri tepme daha fazla koşu alanı yaratma potansiyeline sahip mi?

Zynga’nın kurucu ortağı, bir blockchain oyun şirketi olan Gala Games’i kurdu. 2022’de Take-Two Interactive, Zynga’yı 12 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldı. Gala Games’in amacı, oyuncuların vakit geçirmeye istekli olduğu bir oyun ortamı geliştirmektir. Birçok kullanıcı, son birkaç aydır Axie Infinity ve Sandbox gibi popüler blockchain oyunlarını oynamayı bıraktı.

https://twitter.com/GoGalaGames/status/1612299581731086337?ref_src=twsrc%5Etfw

Geliştiriciler yeni bir pivot ortaya çıkardıktan sonra bu tokenin fiyatı arttı. Şu anda yapımcılar tarafından, eğlence sektörünün en büyük isimlerinden ikisi olan oyuncular The Rock ve Mark Wahlberg ile birlikte iki film geliştiriliyor. Uygulama geliştiricilerinden yapılan açıklamaya göre, sinema bileti satın alanlar, dijital ödüller kazanmak için bir QR kodunu tarayabilecekler.

Daha önce kriptoarena.com olarak açıkladığımız üzere geliştiricilerin yakın zamanda mobile yönelmesi, GALA’nın fiyatını artıran bir başka faktördür. Kullanıcılar, oyunlarını kolayca indirip oynayabilecek ve bunu yaparlarsa GALA token’ları kazanacaklar.

Gala’nın bu yazının yazıldığı tarihteki fiyatı 0,03807 dolar seviyesinde bulunurken, piyasa değeri 1,3 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi yüzde 392,96 arttı. Şimdi 900 milyon dolar seviyesinde duruyor. Aynı zamanda, dolaşımdaki arz yaklaşık 6.977.205.436 GALA’dır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Türkler Alıyor: 2 Metaverse Coin Önemli Haberlerle Fırladı!