Bu Altcoin Kritik Duyuru Yaptı: Fiyat Eriyor!

16

Near Project’ten bu altcoin, kripto kışının ortasında personelinin %40’ını işten çıkarıyor. Projenin kurucusundan kalan personellerden de %20 maaş kesintisi yapacağı beklenmektedir.

Bu altcoin duyurudan sonra düşüşte

Yerel olarak NEAR Protokolü üzerine kurulan merkezi olmayan bir uygulama zinciri ağı olan Octopus Network, mevcut pazar koşullarına uyum sağlamak için “yeniden düzenleme” yapacağını duyurdu. Yeniden düzenleme sürecinin parçası olarak Octopus ağı, 30 üyeden 12’sini oluşturan ekibinin yaklaşık %40’ını bırakacak. Kalan personel de %20 maaş kesintisine tabi tutulurken, takım tokeni teşviki süresiz olarak askıya alınacak. Octopus Network’ün kurucusu Louis Liu’ya göre, daha önceki kripto kışlarını yaşamış olmasına rağmen, “bu kış diğerlerinden çok farklı.” Liu, “kripto kışının en az bir yıl, belki çok daha uzun süreceğini” tahmin ettiğini söyledi. Ardından “çoğu Web3 girişiminin hayatta kalamayacağını” ekledi. Kurucu, kripto kışında hayatta kalabilmek için işten çıkarmalara ve maaş kesintilerine ek olarak ağın bir strateji değişikliğinden geçmesi gerekeceğini de paylaştı:

“Yeni stratejinin köşe taşları olarak NEAR ve IBC ile inşa etmeye odaklanırken, yoğunlaştırma stratejilerini içerecektir.”

Altcoin

Octopus Network’ün borsa fiyatları da gündeme geldi şirketin altcoini düşüşe geçti. Toplam dolaşımdaki 63,585,766 OCT arzı ile token, 24 saatlik işlem hacminde yüzde 29’luk artış sergilemiştir. Ancak son 24 saatte %2 değer kaybederek 0.18 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, OCT geçen yılki boğa sezonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.02 dolara ulaştı. Aralık 2022’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,16 dolar seviyesine çok yakındır.

Son aylarda birçok şirket personelleri ile yollarını ayırıyor

Ayı piyasaları kötü oyuncuları ayıklayabilirken, aynı zamanda mevcut oyuncuları ortaya çıkan kayıpları dengelemek için iş stratejilerini yeniden düşünmeye zorlar. Örneğin Bybit, 2022’de ikinci kez toplu işten çıkarmalar olacağını duyurmuştu. Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, uzayan ayı piyasasının ortasında yeniden yapılanma planını duyurdu. “Planlı küçülme” tüm çalışanları etkileyecektir:

“Bu yeniden yapılanmanın birçok sevgili Bybuddies’i ve bazı eski arkadaşlarımızı etkileyeceği gerçeği hepimizi üzdü.”

Altcoin

Bir muhabir, işten çıkarma oranının %30 olduğunu ve etkilenen çalışanların üç aylık maaş alacağını bildirdi. Muhabir daha önce, Bybit’in çalışanların işten çıkarmaların ilk turunda sessizce gitmesine izin verdiğini bildirmişti. Bybit’in çalışan sayısı iki yılda birkaç yüzden 2.000’in üzerine çıktı. Yaklaşan küçülmeyi duyururken Zhou, işten çıkarma sürecini olabildiğince sorunsuz hale getirme niyetini paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku