Bu Kritik Metrik Bitcoin İçin En Kötü Senaryonun Geçmediğini Gösteriyor!

15

Bitcoin, kripto paraların ağ içerisinde hareket ettiği ortalama fiyattan daha uzakta bir fiyattan işlem görüyor. Son fiyat hareketi, tipik olarak kapitülasyon olaylarıyla uyumlu bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Kurumsal yatırımcılar, BTC’nin daha da düşebileceğini öne sürerek ihtiyatlı olmaya devam ediyor.

Bitcoin kapitülasyona doğru gidiyor

Bitcoin kısa vadeli yatırımcıların piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (STH-MVRV), lider kripto para biriminin gerçeğe uygun değerinden uzun vadeli eğilimleri ortadan kaldıran bir göstergedir. Gerçeğe uygun değer veya MVRV, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen değerine bölünmesiyle hesaplanır. Bu gösterge, Bitcoin’in adil değerinden, kısa vadeli aşırı değerlenmesi ve düşük değerlenmesi konusunda daha doğru bir yaklaşımı temsil ediyor.

Boğa ve ayı piyasalarını diğer göstergelerin önünde teyit etmede oldukça isabetli olan STH-MVRV, 1 seviyesi civarında salınım yapıyor. Tarihsel olarak, göstergenin 1 çizgisi bir direnç/destek çizgisi olarak çalıştı. Çok düşük değerler, kısa vadeli yatırımcıların satın alma maliyetlerinin önemli ölçüde altında kripto paralar tuttuğunu gösteriyor. Düşüş eğilimi esnasında, bu kapitülasyonla oldukça uyumlu çalışıyor. Değer önemli ölçüde düşse de şu anda STH Elde Tutma Zararları bölgesinde bulunuyor ve Bitcoin (BTC)’in muhtemelen kapitülasyon gününe doğru ilerlediğini doğruluyor.

Uzmanlar Bitcoin’in 30-32 bin dolar seviyesini kırması gerektiğini düşünüyor

Bağımsız Bitcoin analisti Tony Vays, 19 Temmuz’da yayınlanan strateji oturumunda lider kripto para biriminin içinde bulunduğu durumlardan bahsediyor. Analist bu konuda şunları söylüyor:

Bu üçgenin çoğunda biraz düşüş eğilimindeydim ve şu anda da öyle kalıyorum. Çünkü hala bir kapitülasyon gününün geleceğini düşünüyorum. Bu teslimiyet günü çok yakında çünkü Bitcoin fiyatının bu yaz sıçrayacağına ve bu yılın ilerleyen zamanlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak geri döneceğine inanıyorum.

Benzer şekilde, Guggenheim Investments’ın başkanı ve baş yatırım sorumlusu Scott Minerd teknik fikir birliği ile uyumlu bir şekilde, “bir destek seviyesi her test edildiğinde, daha zayıf hale gelir” iddiasını ortaya atıyor. CEO, 30 bin dolarlık destek seviyesinin yakında Bitcoin fiyatını tutamayacağına inanıyor. Saxo Bank’ın baş yatırım sorumlusu Steen Jakobsen ise bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin fiyatının kendini bu çukurdan çıkarmasının tek yolu 32 bin doların üzerinde sürdürülebilir bir kırılmadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku