Binance İngiltere’de Sert Kayaya Çarptı: Sorunlar Katmerleniyor!

32

İngiliz bankacılık devi Natwest, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile bağlarını kesen, finans kurumları listesine katıldı. Bankacılık devi, kararın arkasındaki temel neden olarak İngiltere’deki kripto borsası etrafındaki düzenleyici belirsizliği gösterdi.

Natwest Binance’a yasak koyan üçüncü İngiliz banka oldu!

Son zamanlarda birçok ülkede soruşturma geçiren Binance, özellikle İngiltere’de büyük sorunlar yaşamaya devam ediyor. Natwest konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Birleşik Krallık’ta Binance’i çevreleyen kripto para birimi ve düzenleyici belirsizlikle ilgili dolandırıcılıklardaki artış nedeniyle, bir sonraki duyuruya kadar bu borsaya yapılan ödemeleri kısıtlamak için adımlar attık. Binance’in şu anda bazı ödeme türlerini kabul etmediğini de biliyoruz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için lütfen doğrudan Binance ile iletisim kurun.

İngiltere Kripto Para Sektörüne Nefes Aldırmıyor: Sert Yaptırımlar Kapıda!
 

Natwest, son 12 ay içinde Binance’de herhangi bir işlem yapan müşterilere SMS uyarıları göndermişti. Banka ayrıca kripto para birimi alımları için kredi kartları kullanılarak yapılan ödeme taleplerini de reddetti. Natwest Group, FCA uyarısı sonrası Binance ile ödeme hizmetlerini kısıtlayan İngiltere‘deki üçüncü bankacılık devi oldu. Daha önce, Barclays ve Santander Bank da Binance’e yapılan tüm ödemeleri yasaklayan benzer adımlar atmıştı.

Binance katmerlenen sorunlarla karşı karşıya!

En iyi kripto para borsası oldukça uzun bir süredir düzenleyiciler ile sancılı bir süreç geçiriyor ve geçen ay sekiz ülkenin Binance’e karşı düzenleyici ve uyumluluk uyarısı vermesiyle daha da kötüleşti. İngiltere FCA, Binance’in ülkede hizmet sunmaya uygun olmadığını bildirmişti. Ayrıca kripto para  borsasına İngiltere’deki tüm hizmetleri askıya almasını tavsiye ettiler. FCA uyarısından kısa bir süre sonra Binance, yeniden başlatmadan önce platformdan sterling para yatırma ve çekme işlemlerini yaklaşık iki gün askıya aldı ve sorunu çözdüklerini öne sürdü. Ancak, önümüzdeki hafta Europe Coin Junction’daki kilit stratejik ödeme ortağı kripto borsasıyla tüm bağlarını sonlandırdı.

Binance Yangını Sönmüyor: Borsaya Bir Şok da HongKong’dan!

Binance, şimdiye kadar Japonya, Tayland, Singapur, Cayman Adaları, İtalya, Hongkong ve İngiltere’den düzenleyiciler tarafından uyarıldı. Ayrıca ABD’de zorlu düzenleyici koşullarla karşı karşıya. Çok sayıda ülkede en iyi platform olan kripto para borsası, şimdi yaklaşık yarım düzine ülkeden aldığı soruşturmalarla boğuşuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku