Uzman Görüşü: Bu Yıl Bitcoin Boğa Koşusu Olmayacak!
Uzman Görüşü: Bu Yıl Bitcoin Boğa Koşusu Olmayacak!

Balinalar Bitcoin’i Dipten Topluyor! Fiyatı Etkileyecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) balina aktivitesi son zamanlarda 4 ayın en yüksek seviyesine yükseldi, çünkü BTC balinaları, lider kripto para biriminin düşüşünü satın almaya başladı ve kritik desteğe 20.000 dan ‘dan yaklaştı. BTC fiyatı 20 bin doların altına düşme tehdidiyle karşı karşıya.

Bitcoin lider kripto para birimini dipten toplamaya çalışıyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, BTC balinalarına ait adreslere giden fonları izlemek için büyük sahipler girişi adlı bir metrik kullanan kripto para analiz firması IntoTheBlock’a göre, bu yılın Şubat ayından bu yana en büyük giriş bu hafta tespit edildi ve tek bir günde 2,5 milyar dolar değerinde 116.000 Bitcoin hareket etti. IntoTheBlock’a göre, hareket, kripto para biriminin fiyatının potansiyel bir dibine işaret edebilir, çünkü “bu adresler önemli piyasa düzeltmelerinin ardından boyut olarak satın alma eğilimindedir.” Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda kripto alanının piyasa değerinin 1 trilyon doların altına düştüğünü gören daha geniş bir piyasa düzeltmesinin ortasında düştü.

btc

CryptoCompare verileri, kripto para biriminin 21.000 dolara çıkmadan önce 20.000 dolar seviyesini test ettiğini gösteriyor. Şuan, Bitcoin son 24 saatlik dönemde yaklaşık yüzde 6.24 düşüşle 19.173. dolardan işlem görmeye devam ediyor. 20.000 dolarlık seviye, 2017 boğa koşusunun zirvesine yakın bir yerde bulunan psikolojik bir destek alanı olduğu için çok önemliydi. Glassnode’dan gelen verileri kullanarak, sosyal medyadaki bir kripto etkileyicisi, balinaların “güce sattığını ve zayıflığa alıştığını” belirtti ve 10.000 BTC’nin üzerinde bir bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısının son zamanlarda fiyatların düşmesiyle arttığını gösteren bir grafik kullandı.

2017 ve 2013’te görülen seviyeler…

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Fidelity’nin Küresel Makro Jurrien Timmer Direktörü geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kripto para biriminin fiyat ve ağ oranını kullanan “P / E” metriğinin, kripto para biriminin fiyatı 2020’nin sonlarına geri dönmüş olsa da, en son 2017 ve 2013’te görülen seviyelere geri döndüğünü söyledi.

btc

“Zengin Baba Zavallı Baba” kişisel finans kitapları serisinin son derece başarılı yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in çöküşünü yatırımcılar için bir fırsat olarak “çöküşlerin zengin olmak için en iyi zamanlar” olduğunu söyleyerek işaret etti. Kiyosaki, BTC’nin çökmesinin “harika bir haber” olduğunu çünkü “Bitcoin’in 20.000 dolar seviyelerinde olmasını beklediğini” ve böylece dip seviyelere girince “cüzdanına yeni BTC’ler ekleyeceğini öne sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Bitcoin’i Dipten Topluyor! Fiyatı Etkileyecek mi?