Borsalarda Tutulan Kripto Paralara Haciz Dönemi Başladı!

0 106

Kripto paralarda henüz belirli bir yasal düzenleme bulunmadığı için birçok noktada belirsizlikler hakim. Bu belirsizliklerden birisi de kripto para borsasında bulunan varlıkların haciz konusu olup olamayacağıydı.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarından, kullanıcı bilgilerini ve hangi kullanıcının ne kadar varlığı olduğunu TL cinsinden istenen bir yazı gönderilmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu hamlesi kripto para topluluğu tarafından çok konuşulmuştu.

Şimdi ise Avukat T. Kerem Bilen tarafından paylaşılan bir yazı kripto para gündemine bomba gibi düştü. Paylaşılan yazı kripto para borsası BTCTürk tarafından gönderilen bir maili işaret ediyor ve gönderilen maile göre bir kullanıcının hesabına İstanbul 14. İcra Dairesi tarafından gelen ihbarnameye istinaden kapatma kararı alındığı görülüyor.

Ortaya çıkan bu karar ilerleyen zamanlarda da emsal teşkil edecek ve alacaklarını alamayan kişiler, borçluların kripto para hesaplarına haciz işlemi uygulatabilecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku