Bu Gerçekleşene Kadar Bitcoin 22 Bin Doları Geçemez!

683

Bitcoin (BTC) fiyatı 18 Haziran’da 17.600 dolara düştükten sonra toparlanınca yatırımcılara hafif bir umut aşıladı. Kısa vadede oluşan yükselen model, 21.000 doların geçici dip olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin vadeli işlemleri alıcı ve satıcılar arasında dengeli

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; 20.000 doların destek seviyesi olduğu düşünüldüğünden Bitcoin yatırımcıları karışık duygularla karşı karşıya. Bu arada kimi uzmanlar, küresel durgunluğun riskli varlıklar üzerindeki etkisinden korkuyor. Dolayısıyla yatırımcılar, al-satıcıların daha yüksek düşüş ihtimalini fiyatlayıp fiyatlandırmadığını anlamak için türev piyasa verilerini analiz etmek durumunda. Fiyatları Coinbase, Bitstamp ve Kraken gibi borsalardaki normal spot piyasalardan farklı olduğu için bireysel yatırımcılar genellikle aylık vadeli işlemlerden kaçınır. Yine de bunlar, kalıcı sözleşmelerin fonlama oranı dalgalanmasından kaçındıkları için profesyonel al satçıların tercih ettiği araçlardır.

Bitcoin 1 Hafta İçerisinde 30 Bin Dolara Ulaşabilir!

Bu sabit aylık sözleşmeler genellikle spot piyasalarda hafif bir primle işlem görür, çünkü yatırımcılar anlaşmayı durdurmak için daha fazla para talep eder. Sonuç olarak, vadeli işlemler sağlıklı piyasalarda yıllık yüzde 5 ila 10 primle işlem görmelidir. Bu özelliğin kripto piyasasına özel olmadığını da belirtmek gerekir. Bu gösterge aşağı yöneldiğinde veya negatife döndüğünde, gerileme olarak bilinen bir duruma işaret eden endişe verici düşüş eğilimi gösteren bir süreç olur. Bitcoin 17.600 dolara düşerken ortalama primin negatif alana zar zor dokunması dikkat çekiciydi.

Dip seviye zincir üstü verilerle bulunabilir

Bazı veriler, madencilerin önemli miktarda BTC satmasının ardından Bitcoin’in 18 Haziran’da dibe vurmuş olabileceğini gösteriyor. Bu durum, kapitülasyonun zaten gerçekleştiğini ve zincir üstü analiz firması olan Glassnode’un Bitcoin Mayer Multiple’nin 0,5’in altına düştüğünü gösterdiğini anlatıyor ki, bu son derece nadir ve 2015’ten beri gerçekleşmemiş.

Senaryo Hazır: Bitcoin 30 Bin Doları Geçecek!

Three Arrows Capital gibi kilit oyuncular, likidite eksikliği veya aşırı kaldıraç nedeniyle ciddi daralma ve likidasyon riskleriyle karşı karşıya kaldıktan sonra, balinaların ve arbitraj masalarının ayarlanması biraz zaman alabilir. Bulaşma riskinin hafiflediğine dair yeterli kanıt bulunana kadar, Bitcoin fiyatı muhtemelen 22.000 doların altında işlem görmeye devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku