Bu Altcoin Yeni Bir Dönem Başlatıyor! Balinalar Toplamaya Başladı

112

Yatırımcıların yoğunlukla ilgi gösterdiği altcoin projelerinden biri olan Chainlink (LINK), stake ile başlayan yeni bir sürdürülebilir büyüme ve güvenlik çağını (Chainlink Economics 2.0) duyuruyor. Bu dönem için ilk uygulamanın 2022’nin ikinci yarısında yapılması planlanıyor. İşte detaylar…

İşte Chainlink-Stake için Planlanan-Yol Haritası

Chainlink staking, düğüm operatörleri ve topluluk üyeleri gibi ekosistem bileşenlerine Oracle hizmetlerini stake edilen LINK token’i ile destekleme seçeneği sunmayı, dolayısıyla güvenlik garantilerini ve kullanıcı güvencelerini artırmayı amaçlıyor. Düğümlerin Chainlink ağı içinde işleri alma ve ilgili ücretleri kazanma yeteneği, LINK’i stake ederek geliştirilir. Blog gönderisine göre, ilk uygulama, kapsamı genişletmeden ve stake mimarisine daha fazla karmaşıklık eklemeden önce geri bildirimin toplanabileceği basit ve güvenli bir temel sağlamaya odaklanacak. Basitçe söylemek gerekirse, stake sistemi Chainlink Fiyat Feed’lerine benzer şekilde uygulanmayı umuyor. Chainlink staking, bu stratejiye dayalı olarak çeşitli sürümlere dönüşmeyi planlıyor ve ilk v0.1 sürümünün bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Bu Altcoin Yeni Bir Dönem Başlatıyor! Balinalar Toplamaya Başladı

v0.1’deki ilk stake havuzunun boyutu sınırlandırılacak ve farklı tahsisler düğüm operatörlerine, topluluk üyelerine ve Oracle ağ koordinatörlerine gidecek. Havuz, toplam 25 milyon LINK token ile başlayacak ve talebe bağlı olarak lansmanı takip eden aylarda 75 milyon LINK token genişleyecektir. Staking yapanlara yönelik yerel token emisyonlarının, ilk sürüm v0.1’de yüzdec5’e varan temel bir yıllık stake ödülü seviyesini hedeflemesi bekleniyor.

Balinalar birikimi artırdıkça altcoin fiyatı da artıyor

Bir zincir üstü  analitik firması olan Santiment, Chainlink balinalarının veya büyük sahiplerinin, yüzde 7,4 daha fazla LINK eklediğini ve toplam arzlarını Kasım ayından bu yana en büyük olan yüzde 25’e çıkardığını bildirdi. Santiment, bu balina kategorisinin Mart ayı sonlarında dampinge başlamasından sonra, Mayıs başında fiyatların düşmesinden sonra birikimin yeniden başladığını belirtiyor.

Bu Altcoin Yeni Bir Dönem Başlatıyor! Balinalar Toplamaya Başladı

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Chainlink, blok zincirlerinin üzerinde çalışan akıllı sözleşmelere; güvenilir, gerçek dünya verileri sağlamak için küresel bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir altcoin projesidir. Chainlink, merkeziyetsiz bir oracle ağı ile hizmet verir ve istenen verileri elde etmek için farklı node’lar kullanır. Bu node’lar, verileri akıllı sözleşmeye iletmeden önce bir fikir birliği oluşturur. Bu şekilde akıllı sözleşme tek bir oracle’a dayanmaz. Ayrıca Chainlink node’ları hem bir seferlik hem de birden çok kez veri alma görevlerini gerçekleştirebilir ve veri alımı planlanabilir. Bu da Chainlink node’larını akıllı sözleşmeler için bir tür “veri beslemesine” dönüştürür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku