Bu Altcoin’e Dikkat, FOMO Oluştu!

100

Lider altcoin projesi Ethereum’da (ETH) Merge’in yaklaşmaya başlamasıyla kripto para piyasaları içerisinde de bir heyecanın hakim olduğu görülüyor. Aynı durumun, ETH fiyat hareketinde de belirgindir olduğu ve 2 bin dolar fiyat seviyesini kırdığı görüldü. Şimdi ise, yutturmaca ve FOMO’ya kapılmanın kolay olduğu analistlerce belirtilirken, ETH yatırımcılarının gelecekteki potansiyel risklere karşı dikkatli olmaları gerektiği aktarılıyor.

Merge öncesi lider altcoin fiyatı yükselişte

Lider altcoin ETH, son birkaç gün içerisinde yüksek bir sermaye akışı kaydetti. Bu akış ile birlikte, grafikte daha fazla yükselişin tetiklendiği görüldü. FOMO ve Merge etrafındaki heyecanın  ise daha da artarak devam etmesi bekleniyor. Ancak analistler, yatırımcılara Merge’in hala birkaç hafta uzakta olduğunu unutmamaları gerektiğini söylüyorlar. Söz konusu fiyatlarda yaşanan artışının bir sonucu olarak ortaya çıkan yoğun taleplerin, balinalar tarafından beklenmedik bir hareketliliğe neden olabilmesi ve fırsat yaratmalarını tetikleyebileceği aktarılıyor. Bu sebepten dolayı yatırımcıların, dikkatli bir şekilde adım atmaları gerektiği vurgulanıyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Vadeli işlemlerde uzun tasfiyeler, fiyatın daha fazla yükselmesi nedeniyle 9 Ağustos’tan bu yana büyük ölçüde azaldığı bildiriliyor. Bu durumla beraber, kaldıraçlı uzun pozisyonların mevcut piyasa koşullarında gelişmesine izin verdi. Diğer yandan, Vadeli İşlem açık likidasyonlarına bakıldığında ise 9 Ağustos tarihinde keskin bir düşüş kaydettiği, ancak ertesi gün düşüşler yaşamaya başladığı görüldü. Analistlere göre ise aslında o tarihten itibaren durum bu şekilde ilerliyor.

Balinaların fiyat hareketliliğini tersine çevirebileceği belirtiliyor

Vadeli işlem kısa tasfiyelerindeki düşüş, yatırımcıların yükseliş hareketliliğinde yer aldıklarını gösteriyor. Bu arada, ETH’nin Dormancy Metriğine bakıldığında ise 4 haftalık performansının daha düşük aralığındaydı. Bu, yatırımcıların daha yüksek fiyat beklentisiyle satış yapmak yerine altcoin’i elinde tutmayı tercih ettikleri anlamına geliyor. ETH’nin Dormancy Metriğine bakıldığında ise, piyasadaki uzun ve kısa pozisyonlarla ilgili gözlemlerin uyumlu olduğu aktarılıyor. Ayrıca bu, ETH için güçlü bir talep olduğunu ve düşük satış baskısı olduğunu doğruluyor. Bununla birlikte, Merge için daha önümüzde haftalar olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir olasılıkla, balinaların büyük kısa pozisyonlar uygulayarak son girişlerden faydalanabilmesi bekleniyor. Böyle bir hareketin olması durumunda ise, kaldıraçlı uzun pozisyonları tasfiye ederken bazı kazançları yok edebileceği aktarılıyor. Sonuç olarak ise, satış baskısında önemli bir artış olacaktır. ETH Vadeli İşlemlerine bakıldığında ise son 4 haftadaki en yüksek seviyesindeydi. Kripto para analistleri piyasa manipülatörlerinin genellikle piyasada bu tür fırsatları aradıklarına dikkat çekiyor.

Analistler göre önümüzdeki 4 hafta içinde çok fazla değişiklik ve olayla karşılaşılabilir. Fiyatlarda önemli bir düzeltmenin de yaşanabileceği aktarılıyor. Böyle bir hareketin oluşması durumunda ise, kaldıraçlı pozisyonları silerek önemli bir geri çekilmeyi tetikleyecektir. Ancak analistler, bunun kısa vadeli potansiyel bir risk olduğunu ve uzun vadede lider altcoin fiyatında etkilerinin olmayacağı hatırlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku