Bu Altcoin Kurumsal Yatırımcının Gözdesi Olmaya Devam Ediyor!

72
Dijital varlık yatırım ürünlerinden yapılan milyonlarca dolarlık çıkış, kurumsal yatırımcılar arasındaki kötümserliğe işaret ediyor. Ancak, kurumsal yatırımcılar önde gelen bir altcoin projesine yönelmeye devam ediyorlar.

 

Solana, kurumsal yatırımcının favorisi olmaya devam ediyor

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’e göre, kripto yatırım ürünlerinden geçen hafta 73 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bu da arka arkaya beşinci hafta çıkış yaşandığı anlamına geliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Dijital varlık yatırım ürünlerinden çıkışlar, haftalık toplam 73 milyon dolar ile rekor kırdı. Bu rakam, beşinci haftada toplam 532 milyon dolara ulaştı.” ifadelerine yer verildi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal yatırımcılar arasında en ağır çıkışları yaşadı. Şirket, “Bitcoin, son beş haftanın dördünde toplam 317 milyon dolarlık çıkışla birlikte bu hafta toplam 55 milyon dolarlık çıkış gördü.” açıklamasını yaptı. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise geçen hafta 30 milyon dolarlık çıkış gördü.
Dijital varlık yatırım ürünlerindeki son çıkışlar ağır oldu, ancak geçen hafta 207 milyon dolarlık bir satıştan sonra toparlanma başladı. Önde gelen bir altcoin, son haftalarda yaşanan çıkışlardan nispeten etkilenmedi. Genel düşüş eğilimine rağmen, Solana (SOL) son üç ayda yalnızca iki haftalık çıkış yaşadı. CoinShares, “Solana, geçen hafta 5,4 milyon  dolarlık tutarında girişle yatırımcıların favorisi olmaya devam ediyor ve Ağustos 2021’den bu yana yalnızca iki haftalık çıkış gördü.” açıklamasını yaptı.

 

Bu altcoin, 2022’nin Ethereum’u olabilir

 The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana.  Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler beşinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.

Yatırım Uzmanından Çarpıcı Solana Yorumu: Hemen Harekete Geçin!

Altcoin ayrıca, Ethereum ile birçok benzerliği paylaşıyor. Her iki ağ da, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT pazarları gibi projeleri barındırabilen akıllı sözleşme platformlarıdır. Ancak Solana’nın Ethereum’a göre büyük bir avantajı var: hız. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Solana’nın saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebileceği bildiriliyor. Bu hız nedeniyle, birçok geliştirici Solana ağına akın etti. Bu durum, SOL’u en hızlı büyüyen Blockchain ekosistemi olmasına neden oldu.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku