Shiba Inu Hız Kesmiyor: Yeni Hedef 2 Milyon!

6.726
Kripto para piyasasında yaşanan istikrarsızlığa rağmen, Shiba Inu (SHIB) yatırımcıların sayısı 2022’de de artmaya devam ediyor.

 Shiba Inu için yeni hedef: 2 milyon

CoinMarketCap verilerine göre, SHIB tutan adres sayısı, 13 Ocak 2022 itibariyle 1.136.080 ile rekor seviyeye ulaşmış durumda.15 Aralık 2021’de, SHIB yatırımcı sayısı 1.063.858’di. Bu, son 30 gün içinde 72.222 yeni yatırımcının piyasaya girdiğini gösteriyor. Dolayısıyla, her gün ortalama 2.407 kişi SHIB kervanına katılıyor. En büyük 10 cüzdan, toplam arzın yüzde 64,59’unu elinde tutuyor. Buna karşılık, ilk 100 cüzdan ise arzın yüzde 80,76’ine sahip. Bu durum, 1 milyondan fazla yatırımcıya rağmen varlığın bir dizi balina tarafından kontrol edildiğini gösteriyor. WhaleStats’a göre, meme altcoin, Ethereum ağındaki en büyük 1.000 Ethereum adresi arasında en büyük varlık haline gelerek, balina cüzdanlarında 1.5 milyar dolarlık sermayeyi bir kez daha aştı. Balinaların Shiba Inu varlıkları şu anda 1,67 milyar dolar (yüzde 15,09) değerindeyken, ikinci sırada yer alan FTX token 1,65 milyar dolar (yüzde 14,87) değerinde.

 Shiba Inu’nun çeşitli borsalarda listelenmeye devam etmesine rağmen, tokenin spot ticaret faaliyetinin büyük bir bölümü Binance ve bağlı kuruluşlarında gerçekleşiyor. Kripto para borsası Binance, 8 Ocak’ta SHIB’nin spot ticaret hacminin yaklaşık yüzde 30.54’ünü oluştururken, borsanın ana platformu yüzde 21.31 ile pazarın en büyük bölümünü oluşturuyor. Buna karşılık, Coinbase’in SHIB’nin ticaret hacmindeki payı, ikinci sırada yaklaşık yüzde13 ile Binance’den en az üç kat daha az.

 

Robinhood söylentileri, durmak bilmiyor

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, birkaç squawk hesabının SHIB’in nihayet Şubat ayında çevrimiçi ticaret platformu Robinhood tarafından listeleneceğini tweetlemesinden sonra yüzde 8’den fazla arttı. Shiba Inu (SHIB)’nun Robinhood’da listeleneceğine dair söylentiler daha sonra 1,1 milyondan fazla takipçisi olan finans sitesi Zero Hedge’in Twitter hesabı tarafından da paylaşıldı. Bu gelişmeler üzerine SHIB, 0,00003240 dolar seviyesine kadar çıktı. SHIB, Polygon’u (MATIC) geçerek piyasa değeri ile 13. sırayı yeniden kazanmayı başardı. Piyasayı hareketlendiren söylenti, spekülatif haber yaymakla ünlü “First Squawk” adlı bir Twitter hesabından kaynaklanmış gibi görünüyor. Ekim ayında aynı hesap, isimsiz bir kaynağa atıfta bulunarak Shiba Inu (SHIB)’nun Robinhood’da listeleneceğini tweetledi. Bu şirket tarafından yalanlandı. Şubat ayında, “First Squaw”, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Tesla CEO’su Elon Musk’aDogecoin tweet’i nedeniyle .soruşturma açtığını iddia etti. Haberlerin daha sonra gerçekleri yansıtmdığı ortaya çıktı.

Sevgililer Günü Müjdesi: Milyarlarca Shiba Inu!

 Shiba Inu (SHIB)’yu popüler çevrimiçi ticaret platformunda listelemek için başlatılan dilekçesi kampanyası  yarım milyondan fazla imza topladı. Kasım ayında, Robinhood yöneticisi Christine Brown, şirketin nicelikten çok kaliteye öncelik verdiğini iddia ederek yeni kripto para birimleri için destek eklemek için acele etmediğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku