Bu Altcoin’de Balina Oyunu: Önce Dump Sonra Pump!

102

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX çöküşünün ardından birçok kripto para biriminde büyük düşüşler görüldü. Bu altcoin projelerinden biri de Curve DAO (CRV) olarak karşımıza çıkıyor. Curve DAO token fiyatı Salı günü yüzde 24’lük bir düşüş yaşadı. Bugün ise yaşadığı yükselişle birçok yatırımcının dikkatini çeken altcoin, uzmanların açıklamalarına göre balinaların hedefinde bulunuyor. Uzmanlar, balinaların CRV üzerinde bir “Short Squeeze” taktiğini yaptığını öne sürüyor. İşte detaylar…

Kripto para balinaları bu altcoin üzerinde oyunlar oynuyor! Yüzde 22 yükseliş yaşadı!

Raporlara göre, kripto balinaları borsalarda CRV’de büyük açık yaşadı. Balinalar, Açık Kaynak Likidite Protokolü olan AAVE’de Curve DAO Token’ı ödünç aldı ve ardından bunları borsalarda satmaya devam etti. CRV fiyatı düştükçe, balinalar Açık Kaynak Likidite Protokolü olan AAVE’de satmak için daha fazla Curve DAO Token ödünç aldı. Bu işlem tekrarlanarak yapıldı. CRV fiyatı olası alt sınırına ulaştığında, bu balinalar CEX’te uzun pozisyon aldı. Bu da birçok kripto para balinasının büyük karlar elde etmesine yol açtı. Bu durum yaşandığında fiyat seviyesi 0,40 dolar civarındaydı.

Balinalar Bu Altcoin Projesini Satıyor: Düşüş Bekleniyor!

Ancak balinalar, fiyatını yükseltmek için artık borsalarda CRV satın alıyor. Kripto balinaları, AAVE pozisyonlarının tasfiye edilmesine izin verecek. Planlanan süreçle birlikte AAVE tasfiyesi, sınırlı zincir üstü likidite nedeniyle CRV fiyatının altında kalacak.

Curve DAO son 24 saat içerisinde yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yaşadı!

Uzmanlara göre CRV “Short Squeeze” taktiği bu platform üzerinde başladı. Uzmanlara göre AAVE tasfiyesinin vuracağı fiyat seviyesinde bir yükseliş görülebilir.

Balinalar Çıldırdı! Bu 3 Altcoin Uçuşa Geçebilir!
Geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX çöküşü ile beraber piyasanın büyük bir çoğunluğu inanılmaz düşüşler gördü. Bu projeler arasında popüler altcoin projesi Curve DAO (CRV) de bulunuyor. CoinMarketCap verilerine göre Curve DAO Token fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 22 seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Anlık olarak yüzde 17,5’lik yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken popüler altcoin projesi, son 24 saat içerisinde yüzde 733’lük işlem hacmi ile 425 milyon dolar seviyelerine ulaştı.

Öte yandan DefiLlama’dan alınan verilere göre, AAVE toplam kilitli değer (TVL) geçen gün yüzde 4,84 düştü. Şu anda 3.86 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere TVL’si geçen ay yüzde 24’lük bir düşüş kaydetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku