AVAX Yatırımcıları Dikkat! İşte Olası Senaryolar

71

Avalanche (AVAX) fiyatı 2 Ağustos’ta etkileyici bir ralliye başladı ve 8 Ağustos’ta öngörülen fiyat hedefine ulaştı. İlginç bir şekilde, bu hedef boğaların cesaretini test edecek büyük bir direnç seviyesi. Yatırımcıların sabırlı olmaları ve bir sonraki hamlelerini yaparken AVAX boğalarının bu engele tepkilerini dikkate almaları gerekiyor.

AVAX fiyatı hangi yönde kırılacak

Avalanche (AVAX) fiyatı 12 ve 13 Mayıs’ta 22.43 ile 37.97 dolar arasında bir aralık oluşturdu. Bir süre aralığın altından düşmesine rağmen, 18 Temmuz’da düşük aralığın üzerinde başarılı bir şekilde toparlandı ve bu da ivmede bir kayma olduğunu gösterdi. Bu gelişme, önümüzdeki iki hafta boyunca makul miktarda konsolidasyon geçirdi. 3 Ağustos’ta, AVAX fiyatı bir kez daha düşük aralığı yeniden test etti. Bununla birlikte, hareket, aralığın orta noktasını iki kez 30.20 dolardan kırsa da, her iki seferde de üstesinden gelemediğinden, her şey yolunda değildi.

avax

Şimdi, AVAX fiyatı için bir geri çekilme olabilir. Yatırımcıların, altcoin’in bir sonraki nereye gideceğine karar vermek için bir ret veya trend dönüşü beklemesi gerekiyor. AVAX boğalarının kontrolü ele alıp 30.20 dolar seviyesinin üstesinden geldiğini varsayarsak, piyasa katılımcıları yüzde 20’lik bir artışla 36.48 dolara ve bazı durumlarda 37.97 dolarlık engelin tekrar ziyaret edilmesini bekleyebilir. Ancak, AVAX fiyatı tekrar 30.20 dolar tarafından reddedilirse, 26.34 dolar yüzde12’lik bir düzeltme olası görünüyor. Yatırımcılar, getirilerini en üst düzeye çıkarmak için bu hamleyi kısaltabilir. Satın alma baskısı geri dönerse, tüccarlar burada uzun bir pozisyon açmayı düşünebilir.

Avalanche özellikleri nedir?

26.34 dolar destek tabanı bozulursa, AVAX fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, yüzde 19’luk bir düşüşün ardından dört saatlik gerçeğe uygun değer farkının (FVG) 21.29 dolardan yeniden test edilmesi muhtemeldir.

avax

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Coin ya da kripto para denildiğinde genellikle akla ilk olarak madencilik gelmektedir. Fakat Avalanche kripto para türleri gibi madencilik yapılma olanağına sahip değildir. Bu para birimi ile kolay bir şekilde güvenli ve güçlü uygulamalar ile karmaşık bir kural setleri olan blok zincir ağı oluşturmak mümkündür. Bununla yapılan tüm işlemler maksimum üç saniye sürmektedir. Ethereum ile karşılaştırıldığında onda bu süre altı dakikaya kadar çıkabilmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Avalanche Ethereum ya da Bitcoin’e kıyasla daha fazla enerji verimliliğine sahiptir. Bu durum kripto paraya olan talebi daha da artırmaktadır. Kullanılan AVAX coin ile Avalanche ağı güvence altına alınır ve bu token platform üzerinde yeni ağlar oluşturmak amacı ile kullanılır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku