Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!
Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!

Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün tüm zamanların rekorunu kıran Web3 Coin, ünlü spor markası Nike’ın dikkatini çekmeyi başardı! İki firma arasında yapılan yeni anlaşma tüm yatırımcıları heyecanlandırdı.

Spor devi Nike’dan yeni NFT projesi

Son zamanların en popüler Web3 coini olan Polygon (MATIC)’in 14 Kasım’da tekil adres sayısı 190,95 milyona ulaştı ve tüm zamanların rekoru kırıldı. Böylesine büyük bir dönüm noktasının elde edilmesi, ABD’li spor devi Nike’ın da dikkatini çekti. Bu kapsamda Nike, NFT projelerine Web3 coini de dahil etme kararı aldı. Nike’ın amacının ise Web3 platformunda yer alan oyunlarda kullanıcıların giyebileceği kıyafetleri tasarlamak olduğu düşünülüyor. Çok konuşulan bu anlaşma, Polygon yatırımcılarını da oldukça heyecanlandırmış durumda.

Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi, spor devi Nike, tasarlanacak NFT kıyafetleri için ünlü Web3 coini Polygon ile birlikte çalışacak. Lider altcoin Ethereum’un yan zincir ağı olan Polygon ile anlaşma sağlayan Nike, Web3 dünyasına adını altın harflerle kazıyan firmalar arasına girdi. Kullanıcılar tarafından sosyal medya üzerinden büyük bir coşkuyla kutlanan bu haber, gelecek vaat eden bir yatırım olarak görülüyor. Buna ek olarak, Web3 oyunlarında kullanılan avatarların Nike tasarımlı sanal kıyafetler giyecek olması da spor devi için mükemmel bir reklam fırsatı. Web3 oyunlarında kullanılacak NFT’lerin tamamı, Polygon ekosisteminde tasarlanacak. Popüler coin Polygon ise resmi Twitter hesabından anlaşmayı doğruladı.

Web3 Coin kripto dünyasında yeni bir soluk getiriyor

Son otuz günde ciddi bir ralli görülen MATIC, şu anda 0,9282 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistler ise Nike anlaşmasının ardından Polygon’dan büyük bir yükseliş bekliyor. Kripto para birimi, 27 Aralık 2021 tarihinde en yüksek seviyeyi görmüştü, 2.92 dolardan işlem gören coin için tekrar aynı yükseliş söz konusu olabilir.

Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!

Kurduğu ortaklıklar ile gündem konusu olmayı başaran Polygon’dan geçtiğimiz günlerde Nike gibi popüler markalarda yeni ortaklıklar kurması da bekleniyor. Özellikle başarılı NFT ortaklıklarıyla dikkat çeken ekosistem, Web3 dünyasında bir devrim yapma niyetinde gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Nike’a ek olarak, Instagram da NFT projeleri için Polygon ile anlaşma sağlamıştı. Bu anlaşmaya göre Polygon kullanıcıları Instagram aracılığıyla NFT tasarlayabilecek ve satabilecek. Kripto para dünyasına yeni bir soluk getiren bu anlaşmalar milyonlarca kullanıcının takdirini kazanmayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Nike, Bu Web3 Coin ile Ortak Oluyor!