İşte Lider Kripto Paralar İçin Kritik Seviyeler: BTC, ETH, XRP

209

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç gündür aynı fiyat hareketlerini sergileyerek son derece sıkıcı bir süreç yaşattı. Bu süreç Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın performansını da etkiledi ve bu büyük altcoin’lerin üzerinde fiyat baskısı yaşattı. Bununla birlikte, lider kripto para birimi çok ihtiyaç duyulan bir oynaklık görürse işler hızlı bir şekilde değişebilir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) fiyatı, yüksek zaman dilimi direnç seviyeleri ve 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) nedeniyle yukarı yönlü 22.500 dolar civarında sınırlandı. Daha düşük bir zaman dilimi görünümünden BTC, ikinci çeyrek açılışını 19.943 dolardan alıyor. 20.922 dolar aralığındaki yüksek seviyeyi süpürmek için küçük bir yükseliş eğilimi muhtemel görünüyor. Yatırımcıların, bu seviyenin dört saatlik arz bölgesinde 20.681 dolardan 21.194 dolara kadar uzandığını ve bu nedenle reddedilmenin en olası sonuç olduğunu not etmeleri gerekiyor.

btc

Bu nedenle, piyasa katılımcılarının Pazartesi günkü en düşük seviyeleri 19.032 dolardan süpüren yüzde 9’luk bir düşüşe hazırlanmaları gerekiyor. Bazı durumlarda, BTC daha aşağı kayabilir ve aralığı 18.600 dolarda düşürebilir. Bununla birlikte, bu düşüş eğilimi, 18 Haziran’daki 17.578 dolarlık düşük seviyeyi yeniden test edene kadar devam ederse yatırımcılar şaşırmamalıdır. İşler Bitcoin fiyatını ararken, 21.705 dolarlık engelin üzerindeki günlük bir mum çubuğu, boğaların toparlanma için yarıştığını gösterecektir. Böyle bir durumda, BTC daha yüksek bir ralli yapabilir ve 22.500 dolarlık direnç seviyesini yeniden test edebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) fiyatı, 878 ila 1.284 dolar aralığının orta noktasından 1.081 dolara sıçradı ve boğaların hala kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, alıcılar ETH’yi daha yükseğe iterek burada parlayamazsa, satıcılar devralmak için hızlı olacaktır. Yatırımcılar ETH’nin 1.284 dolara kadar bir ralli tetiklemesini bekleyebilirler, böylece piyasa yapıcılar bu seviyenin üzerinde kalan alım-satım likiditesini toplayabilirler. Bazı durumlarda, bu hareket daha da yükselebilir ve verimsizlik olarak da adlandırılan ve 1.425 dolara kadar uzanan gerçeğe uygun değer boşluğunu doldurabilir. Bu yükseliş, Ethereum (ETH) fiyatında yüzde 25’lik bir artış oluşturacak.

btc

Boğasal görünümden bağımsız olarak, Ethereum fiyatı 878 dolarlık bariyerin altında dört saatlik bir mum çubuğu kapanışı üretirse, onu bir direnç seviyesine çevirecek ve boğa tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, ETH’nin 700 dolarlık bir sonraki destek seviyesine düştüğünü görebilir.

Ripple (XRP)

Ripple fiyatı, 0,286 dolardan 0,386 dolara kadar uzanan aralığının orta noktasının altına düştü. İlginç bir şekilde, satıcılar havale token’ini 0,307 ila 0,324 dolar arasında değişen derin bir indirim moduna itti. Bu alan, değişen piyasalarda geri dönüşlerin meydana gelme eğiliminde olduğu yerdir ve XRP fiyatının yapmaya çalıştığı şey budur. Ancak, görünüşe göre, yükseliş ivmesi şu an itibariyle eksik görünüyor. Dolayısıyla, Bitcoin fiyatındaki hızlı bir artış, Ripple’ın da bunu takip ettiğini görebilir.

btc

Böyle bir durumda, XRP fiyatı muhtemelen 0,386 dolarlık yüksek aralığın süpürülmesini hedefleyecek ve bu da üzerinde duran kısa vadeli likiditeye sahip. Öte yandan, Ripple fiyatı hızlı bir toparlanma olmadan 0,286 dolardaki düşük aralığın altında dört saatlik bir mum çubuğu kapanışı üretirse, yan seviyeyi bir direnç bariyerine çevirecektir. Böyle bir gelişme, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve potansiyel olarak 0,250 dolara daha fazla düşüşü tetikleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku