Altın ve Bitcoin FED Tutanaklarını Bekliyor: İşte Olacaklar!

807

Altın fiyatı (XAU / USD), Çarşamba günkü Asya seansında gün içi en yüksek seviyeyi 1.770 dolar civarında üç haftanın en büyük günlük düşüşünü konsolide ederek 1.772 dolara yükseldi. Buna rağmen, değerli metal, önceki gün düşüş ters çevrilmiş fincan ve kulp oluşumunu doğruladıktan sonra kilit desteğe dönüşmüş direncin altında kalır.

Altın fiyatlarını baskılayan faktörler ve piyasaya genel bakış

Küresel durgunluğa ilişkin artan korkular, Çin’in önceki gün altın fiyatlarına ağırlık vermek için covid liderliğindeki kilitlenmeleri hatırlayabileceği yönündeki spekülasyonlara katıldı. Karamsarlık, Almanya ve İtalya’nın ekonomik uyarılarda bulunmasının ardından yoğunlaşırken, İngiltere Merkez Bankası (BOE) da acımasız ekonomik görünümü aktaran bir rapor yayınladı. Aynı çizgide Çin’in kitlesel covid testi duyurusu da vardı. Ek olarak, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Mayıs ayı ABD Fabrika Siparişleri’nin güçlü baskıları da Fed’in agresif faiz artışlarıyla ilgili endişeleri artırdı ve piyasanın acısına katkıda bulundu.

Altın Fiyatları Neden Aniden Düştü? İşte Olanlar!

Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY), ABD’li yatırımcıların uzun hafta sonundan dönmesiyle 20 yılın en yüksek seviyelerine çıktı ve bu da altın fiyatını baskıladı. DXY, risk güvenliği için buna ek olarak, Mayıs ayı için beklenenden daha iyi olan ABD Fabrika Siparişleri’nden, beklenen yüzde 0.5’e karşı yüzde 1.6’ya yükseldi ve önceki okumalar yüzde 0.7’ye yükseldi. Bu oyunların ortasında, Wall Street karışık kapandı ve S&P 500 Vadeli İşlemleri hafif kazançlar kaydederken, ABD Hazine getirileri bir ayın en düşük seviyesine yakın baskı altında kalmaya devam ediyor. Devam edersek, durgunluk güncellemeleri altın yatırımcıları için kilit öneme sahipken, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Tutanakları ve Haziran ayı ABD ISM Hizmetleri PMI ek talimatlar sunacak.

Fiyat teknik analizi

Altın fiyatı, ters çevrilmiş fincan ve kulp olarak adlandırılan düşüş grafiği formasyonunu doğruladıktan sonra, 1.875 dolarlık desteğin açık bir şekilde aşağı yönlü kırılmasıyla yaralarını tazeledi. Aşırı satım RSI, fiyatın düzeltici geri çekilmesini desteklese de, metal fiyatları 1.785 dolarlık engeli geçene kadar zayıf kalıyor. Buna rağmen, Haziran ortasındaki düşük ve 100-EMA, sırasıyla 1.805 dolar ve 1.820 dolar civarında, XAU / USD boğalarını test edebilir.

altın

Ayrıca yukarı yönlü bir filtre görevi gören üç haftalık azalan bir direnç çizgisi 1.823 dolar civarında. Bu arada, altının yeni zayıflığının, 1.763 dolar civarındaki en son birkaç ayın en düşük seviyesinden doğrulanması gerekiyor. Bunu takiben, 1.690 dolarlık teorik hedef, XAU / USD ayısının dikkatini çekebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku