Bitcoin (BTC) Düşüşünün Arkasında Bu Kritik Neden Olabilir!

585

Son zamanlarda piyasalarda düşüş trendi hakim bulunurken Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüşle başladı. En büyük piyasa değerine sahip lider kripto para birimi, 40 bin dolar seviyelerinden 38 bin 500 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Peki bu düşüşün arkasındaki durum ne? İşte detaylar…

Bitcoin düşüşünün ana sebebi “vergi ödemelerinin son güne bırakılması” olabilir

Bugün kripto para piyasalarında yaşanan düşüşün nedeni için birçok uzman yorumlarda bulundu. Uzmanlar yaşanan düşüşün ana sebebinin ABD’de vergi ödemeleri için son güne girilmesi olduğunu düşünüyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl kripto para birimlerinde 1.4 trilyon dolarlık bir sermaye kazancı oluşmuştu. Uzmanlar, bu sermaye kazancının tamamının ABD’li yatırımcılara ait olmadığını belirterek bu kazancın önemli bir kısmını oluşturduklarını da ekledi.

Uzmanlara göre kripto para işlemlerinden kaynaklı olan vergilerini ödemeleri gereken ABD vatandaşlarının, kendi varlıklarını satıyor olmaları da bir ihtimal olarak belirtiliyor. Bir diğer yandan uzmanlar, yapılan satışların “en büyük nedeni vergi ödemeleri olabilir” yorumlarında da bulundu.

Google Trendlerde en üst seviyelerde kripto para vergileri bulunuyor

Bir diğer yandan Birleşik Devletler’de kripto para vergileriyle ilgili Google aramaları da bu hafta önemli bir yükseliş kaydederek birçok kullanıcının ve yatırımcının dikkatini çekmiş bulunuyor. Paylaşılan grafik, “kripto vergileri” anlamına gelen “crypto taxes” teriminin arama trendini gösteriyor. Ayrıca bu grafikte Mart ayının sonlarından bu yana iki kat artış yaşandı. Bu grafik ise şu şekilde;

Yapılan araştırmalar sonucu doğrulanan bir bilgi olan Birleşik Devletler’in vergi ödemeleri, genel olarak son güne bırakılmasıyla ünlü. CNBC’nin yaptığı bir habere göre, 27 Mart günü itibari ile ditijal para yatırımcılarının çok büyük bir kısmı beyannamelerini sunmamıştı. Açıklanan oran ise yaklaşık yüzde 96 olarak karşımıza çıkıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık periyotta yaklaşık yüzde 5,4 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi 39.971,22 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin ve kripto para haberi için Kriptoarena.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku