Teknik Veriler Bitcoin İçin Neye İşaret Ediyor? İşte Glassnode ve Santiment Raporu

162
Kripto para piyasası konsolidasyon aşamasındayken, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselmeye devam ediyor. BTC, Pazartesi günü 57 bin doları aşarak haftaya oldukça iyi başladı.

Glassnode: Bitcoin vadeli işlemlerde açık poziyon yüzde 45 arttı

Bitcoin fiyatına yöN veren etkenlerden en önemli olanları zincir üstü veriler ve önde gelen metriklerdir. Glassnode’dan gelen verilere göre, Bitcoin vadeli işlemleri açık poziyonu Eylül ayı başlarındaki seviyelere yükseliyor. Glassnode şu açıklamayı yaptı:
Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyonu, Eylül ayının en düşük seviyesinden bu yana  yüzde 45 artarak, Ekim ayına kadar 5,6 milyar dolar arttı. Yükseliş meydana gelmesine rağmen, açık pozisyondaki 17,6 milyar dolar, fiyatların geçen sefer 56 bin dolardan işlem gördüğü 22,5 milyar dolarlık sözleşmeden daha düşük.

 

 Popüler kripto para analisti Lark Davis, Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonunun daha da yükselebileceğini belirtiyor. Ancak, “bu tür ani artışlar genellikle ”long squeeze” devreye girdiği için bir düzeltmeden önce gelir” diye ekliyor.

BTC dominansı artıyor

Piyasadaki mevcut hareket gözlemlendiğinde, Bitcoin’in altcoinler üzerinde hakim bir konum kazandığını açıkça görebiliriz. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment, altcoin yatırımcıların BTC ağırlıklı portföy tahsislerine yöneldiğini bildiriyor. Bu nedenle, piyasadaki hissiyat Bitcoin için yükselmeye başlıyor. Ayrıca, kritik endeks  şu ana kadar aşırı açgözlülük göstermiyor. Santiment, BTC ağında etkileşime giren benzersiz adreslerin Nisan/Mayıs seviyelerine keskin bir artış gösterdiğini de açıklıyor. Santiment şu açıklamayı yaptı:
Bitcoin dominansı, giderek yükselmeye devam ediyor. Altcoin’ler çoğunlukla yatay yönde hareket ederken, BTC 5 ay içinde ilk kez 57,6 bin doların üzerine çıktı. Ağ üzerinde etkileşime giren adresler, artan ilgiyi göstermeye devam ediyor.

 

Bitcoin’in son zamanlarda güç göstermesiyle analistler, BTC’nin yıl sonuna kadar 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor. An itibariyle, Bitcoin 56.878 dolardan işlem görüyor ve 1072 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC için direnç seviyesi 58 bin dolar. BTC bunu aşarsa, çok yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine ve ötesine ulaşabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku