Bloomberg Analistinden Kısa Vadeli Bitcoin (BTC) Tahmini!

47

Bitcoin (BTC) fiyatı, 19-25 Temmuz’da haftaya düşüşle başladı ve en düşük seviyesi 29.278 dolara düştü. Ancak, daha sonra fiyat saldırıya geçti ve bugünün en yüksek fiyat seviyesi olan 35.500 dolara ulaştı.

29 bin dolar seviyesine düştükten sonra toparlanan Bitcoin, 40 bin dolar eşiğini zorluyor

Kripto para piyasası verimli bir hafta sonu geçirirken, yükseliş ivmesi göstermeye devam ediyor. Sonuç olarak, toplam değeri yüzde 11’in üzerinde artarak CoinMarketCap’e göre 1,6 trilyon dolara ulaştı. Bu yaklaşık 3 haftanın en yüksek seviyesi. Bu tür piyasa dinamiklerinin ana itici gücü, yerel en yüksek değeri 39.500 dolara sıçrayan ve gün içinde fiyatı yüzde 13 artan Bitcoin (BTC) oldu. Daha sonra, lider kripto para biriminin fiyatı yazım sırasında 38.687 dolara doğru hafifçe geriledi.

Bu tür bir büyüme, önde gelen kripto para biriminin tüm bir ayın kayıplarını sadece birkaç saat içinde kurtarmasına yardımcı oldu. Piyasa analisti Wu Blockchain, bu pump’ı Çin FOMO’sunun (Kaybetme Korkusu) etkisine bağlıyor. Analistin konuya ilişkin ifadeleri ise şöyle:

Bitcoin, Çin’in de yeni uyanmasıyla, büyümenin ön saflarında yer alarak bir saat içinde yüzde 12 yükseldi. Genel olarak, Çin topluluğunda Amazon’un yayıldığına dair söylentilerin ardından Bitcoin’in büyümeye başladığı açık.

Bloomberg analistinin tahminine göre Bitcoin’de yükseliş devam edecek mi?

Bir Bloomberg analisti olan Akshay Chinchalkar’a göre, Bitcoin (BTC)’in mevcut yukarı hareketi devam edebilir. Analist Bitcoin’in fiyat hareketini açıklarken şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin’in, psikolojik olarak önemli bir seviye olan, 30 bin doların üzerindeki hızlı toparlanması boğalara cesaret verdi ve bu da fiyatı pazartesi günü 36.500 dolarlık kilit direnci geçecek şekilde zorladı.

Bloomberg analisti, Bitcoin (BTC)’in bu hareketinin klasik “çift dip” modelinin oluşumunu doğruladığına inanıyor. Çift dip, bir düşüş trendinden sonra ana geri dönüş modellerinden biri olarak kabul edilir. Analistin aşağıdaki çizelgede belirttiği, yaklaşık olarak eşit iki düşükten oluşur:

Bir düşüş trendi sırasında birçok benzer formasyon meydana gelebilse de bir tersine dönüş, yani en yakın direncin kırılması için teyit gerekir. Modeli doğrulamak için bir diğer önemli faktör, düşüşler arasındaki zaman aralığıdır. Bitcoin açısındansa bu durumda gözlemlenen en az bir ay olmalı. Ayrıca, en az yüzde 10 olması gereken ve grafikte de bulunan dipler arasındaki yükselişe de dikkat edilir. Analist Chinchalkar bu konuysa şöyle söylüyor:

Bu hareket, formasyonun hedefi ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesiştiği yerde potansiyel olarak 44.000 dolara yükselen klasik çift dip formasyonunu doğruladı. Son süreçteki davranışı, kısa vadeli direncin 41.000 – 42.000 dolar aralığında olabileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Atozmarkets.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku