ABD’li Senatör Ethereum (ETH)’u Hedef Aldı: Küçük Yatırımcılar Risk Altında!

111

Kripto para karşıtlığı ile gündemden düşmeyen senatör Elizabeth Warren, Ethereum (ETH) ağındaki yüksek ücretleri eleştirdi. Warren, yüksek ücretlerin küçük yatırımcılara önemli ölçüde zarar verebileceğini iddia etti.

Küçük yatırımcılar piyasadan tamamen silinebilir

Ethereum Blockchain’in kullanımının hızla arttığı anlarda, ETH ekosistemindeki ücretler de aynı şekilde yükseliyor. Kullanıcılar, işlemlerin madenciler tarafından doğrulanması için diğer kullancılar ile rekabete giriyor ve teklif veriyor. Sonuç olarak, ağdaki işlemlerin yoğun olduğu durumlarda, ücretler de yükseliyor. Warren, Salı günü ABD Senatosu Bankacılık Komitesi toplantısında SEC Başkanı Gary Gensler’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bu yüksek, öngörülemeyen ücretler karşısında, küçük yatırımcılar kolayca zarar görebilir ve tamamen piyasadan silinebilir.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: ETH İçin Kısa Vadede 2400 Dolar Mümkün mü?
 

Senatörün yorumları, geçen hafta, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi yaptığı gün, kripto para piyasasında meydana gelen çöküşten sonra geldi. Ücretlerle ilgili görüşünü göstermek için 100 dolar değerinde ETH satın aldığını varsayan senatör, Ethereum ağındaki iki token arasında takas ücretinin 500 dolardan fazla olduğunu ve  açıkçası ilk etapta işlem yapmaya çalıştığı 100 dolardan çok daha fazla olduğunu vurguladı.

Ethereum Londra güncellmesinin amacı

EIP-1559 Londra güncellemesi ile Ethereum ağında ücretlerin hesaplanma şekli değişti. Ancak amaç, ücretleri daha ucuz hale getirmek değil, sadece daha öngörülebilir kılmak. Senato’nun bankacılık komitesi başkanı Warren, kripto para endüstrisinde merkezi otorite eksikliğinden ötürü, küçük ölçekli yatırımcıların neredeyse hiç korunmadığını, bu yüzden risk ortamının yatırımcılara büyük zarar vereceğini düşünüyor.

Eski Federal Savcıdan Kripto Para Uyarısı: SEC Elinden Geleni Ardına Koymayacak
 

Warren, daha önce Hazine Bakanı Janet Yellen’ı harekete geçmeye çağırdı ve kripto para birimlerinin finansal sistem için oluşturduğu riskleri ortadan kaldırmak için sert bir regülasyona ihtiyaç olduğunu söyledi. Geçen haftaki çöküş sırasında, önde gelen kripto para borsalarından bazıları kesintilerle karşı karşıya kaldı ve müşterilerin para çekmesini engelledi. Warren, bunun küçük yatırımcılar üzerinde olumsuz etkisi olabileceğini söyledi. Gensler, Salı günü kripto para borsaları üzerindeki baskıyı artırdı ve bazı tokenlerin menkul kıymet olabileceğinden düzenleyiciye kaydolmaları gerektiğini söyledi. Ethereum (ETH)’u hedef alan senatör, regülasyon konusunda ısrarlı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insider.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku