BitMEX’te neler oluyor?.. Bitcoin miktarında sert düşüş

0 0

En büyük kripto türevi borsalarından biri olan BitMEXte BTC miktarı önemli ölçüde düştü. Bilindiği gibi mart ayı Bitcoinin 2013ten bu yana gördüğü en kötü dönemlerden biriydi.

DÜŞÜŞ BEKLENTİSİYLE BİTCOİNDE 1 MİLYAR DOLAR BİRİKTİRİYORLAR… TIKLAYIN

CoinMetricsin verilerine göre; 13 Marttaki çöküşten sonra BitMEXin elinde bulunan Bitcoinlerin sayısı son 2 haftada yokuş aşağı bir düşüş yaşadı.

13 Martta 315 bin olan Bitcoin sayısı 29 Martta 244 bine düştü. Hatırlanacağı gibi BitMEX de Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşle suçlandı ancak borsa tüm iddiaları ve suçlamaları reddetti.

BTC fiyatı 7 bin doların üzerini test etti

Bitcoin fiyatı 7 bin doların üzerine çıktı ve yüzde 14 artış yaşadı. Bu seviyeden sonra tekrar gerileyen lider kripto para birimi yazı yayına hazırlandığı sırada 6 bin 700 dolarlı seviyelerden işlem görüyordu. Bu artışın arkasındaki nedenler açık değil. Bununla birlikte Bitcoin için borsalarda gözlenen ayrışma dikkat çekici.

Özellikle 30 Marttan bu yana Bitcoin ve ABD pazarları arasında ciddi bir ayrım var. Bitcoin yukarı doğru hareket ederken S&P 500 ve Dow endeksleri zayıf bir performans sergiliyor. Öte yandan bugün biraz düşmeden önce petrol fiyatı yüzde 30dan fazla arttı ancak BTC için tehlike hala bitmedi. Bunun nedeni finans piyasalarının ve dolayısıyla Bitcoinin Corona virüsü salgını nedeniyle başka bir büyük düşüş yaşayacağı beklentisi.

BTCnin fiyatının 5 bin doların altına düşeceği beklentisi uzmanlar tarafından ifade edilmeye devam ediyor. Bitcoinin geleneksel pazarlarla ilişkisi durgunluk yorumlarıyla birleştirildiğinde aşağı doğru tahminleri tetiklemesi bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku