Bitcoin’i bir sigorta olarak gördü ve uyardı…

0 0

Kripto para yatırım yönetim şirketi Ikigainin kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Travis Kling Bitcoini hem ekonomik krizlere hem de Amerikan maliye politikasına karşı bir sigorta olduğunu söyledi.

XRP TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Kling insanları Bitcoin satın almaya çağırdı ve mevcut ekonomik ortama referansla büyük hasara yol açacak bir kasırganın yaklaştığını belirterek.

Fon yöneticisi “Yine de kasırga sigortanızı alabilirsiniz. İnsanlar nakit istedikleri için sigorta poliçelerine paniğe kapıldı. Bu kasırga açıkça kapıdayken bile bir ay öncesine göre yarı fiyatına geldi” dedi.

Kling Bitcoinin bu kelimelerle “güvenli bir sığınak” olduğunu ima etse de önde gelen kripto para birimine atfedilen bu özellik tartışma konusu. Klinge en dikkat çekici eleştirilerden biri eski Wall Street analisti Jon Horvathtan geldi. Horvath anlaşılır bir şekilde “Bir kasırgada para kaybettiğim kasırga sigortası çok iyi bir sigorta değil” yorumunu yaptı.

Küresel koronavirüs salgını Bitcoin ekonomiyi vurduğundan hisse senetleri altın ve tahvillerle birlikte büyük değer kaybına uğradı. Bir ay önce 10 bin 200 dolardan işlem gören kripto para birimi haber yayına hazırlandığı sırda 6 bin dolar seviyesinin de altına sarkmıştı…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku