Binance CEO su: Bitcoin deki çöküşün ana nedeni koronavirüs değildi

0 0

En büyük kripto borsalarından Binancein kurucusu ve CEOsu Changpeng Zhao Bitcoin ve genel küresel ekonomik durumu bir blog yazısı ile tartıştı.

Zhao koronavirüs salgınının sadece mevcut küresel ekonomik krizin ana nedeni olmadığını aynı zamanda onu ateşleyen bir kıvılcım olduğunu savundu. Binance CEOsu koronavirüsün dünya ekonomisinin çok zayıf olduğunu açıkladığını iddia etti.

“Coronavirus sadece bir tetikleyiciydi”

Mevcut koşulların 2008deki küresel ekonomik krizden farklı olduğunu vurgulayan Zhao “2008de küresel ekonomiyi duraklatan bir salgın yoktu. Koronavirüsün temel neden değil sadece bir tetikleyici olduğuna inanıyorum. Ekonomimiz daha güçlü olmalı en azından bazı şoklardan kurtulmak için yeterli olmalı. Daha da önemlisi 2008de sorunlara neden olan sistemin bir şekilde kendini geliştireceğini ummaktan başka seçeneğimiz yoktu ancak bu sefer insanların daha fazla seçeneği var” yorumunu yaptı.

“Nakit yatırımlara geri dönecek”

Ek olarak Zhao teorik olarak altın fiyatlarının artması gerektiğine dikkat çekti ancak bu gerçekleşmedi. Binance yöneticisi diğer faktörlerin de sürmekte olduğunu belirterek “Altının taşınması ve doğrulanması zordur. Bitcoine benzer şekilde birçok insan bugün bir gıda alışverişinde altın kabul etmek istemiyor. ” dedim. Altının modası geçtiğini iddia eden Zhao Bitcoinin yeni başladığını söyledi.

Zhao bunun dışında “Er ya da geç bir aşı geliştirilecektir. Şimdilik hiçbir ulusun önemli bir gıda sorunu yok. Nakit biriktiren insanlar sonunda biriktirmek ve yatırıma geri aktarmak zorunda olmadıklarını fark edeceklerdir”  şeklinde konuştu…

Basılı para neden Bitcoin fiyatını artırmıyor?

Fed ve diğer merkez bankalarının parası için ise Zhao “Ancak bu değişikliklerin ekonomi üzerinde bir etkisi olması zaman alıyor. Bitcoinin fiyatı neden artmadı? Kitle nüfusu söz konusu olduğunda değişiklikler hemen gerçekleşmez” yorumunu yaptı.

Mevcut ekonomik sistemin iflas ettiğine inandığını söyleyen Binance CEOsuna göre arzının istikrarlı ve fiat paraları gibi manipüle edilemeyeceği düşünülürse Bitcoinin gelecekte “güvenli bir sığınak” olarak işlev göreceği açık.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku