Bitcoin’de 9 bin dolar riski var mı?

0 0

 Bitcoinin Korku ve Açgözlülük Endeksi piyasanın gerginleştiğini gösteriyor.

BTC / USD en dip seviyeye ulaşmadı teknik göstergeler düşüş sinyalleri gönderiyor.

Bitcoin (BTC) 10 bin doların altına kısa süreli bir düşüşün ardından 10 bin 180 dolardan işlem görüyor. Bitcoinin piyasa payı yüzde 56.7den yüzde 56.7ye yükseldi.

Spekülatörler korkuyor

Korku ve açgözlülük endeksi yatırımcılar arasında artan endişeyi yansıtıyor. Piyasanın mevcut hissiyatını analiz eden endeks Bitcoinin fiyatı 12 bin dolardan 9 bin 800 dolara düştüğü için birkaç gün içinde aşırı açgözlülükten korkuya geçti.

Kripto para piyasası insanlar genellikle açgözlü hale geldiği ve fiyatlar yükselirken daha fazla satın alma eğilimi gösterdiği için sürü davranışının en iyi örneğidir. Piyasa kırmızı renkte yanıp söndüğünde korkuyorlar. Aşırı açgözlülük piyasanın aşağı yönlü bir düzeltmeye hazır olduğuna işaret ederken aşırı korku genellikle bir satın alma fırsatı olarak yorumlanır.

Yazım sırasında Korku ve Açgözlülük Endeksi 41 seviyelerindeydi. Bu da yatırımcıların hala panikten uzak olmalarına rağmen gerginleştikleri anlamına geliyor bu da fiyatın daha fazla düzeltme için yer olduğu anlamına geliyor.

Fiyat 9 bin dolara düşebilir

Teknik açıdan BTC / USD günlük SMA50nin ve 13 Martın en düşük seviyesi olan 3 bin 886 dolardan yükselen trend çizgisinin altına düştü. Bu düşüş sinyali fiyatın en az 9 bin dolara düşmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bu psikolojik engel Nisan sonundan bu yana fiyatı destekleyen günlük SMA200 ile güçlendirildiği için ayıları yavaşlatma potansiyeline sahip.

Bu arada 11 bin dolara kadar kırılan trend çizgisi bulma yaklaşımı üzerinde sürdürülebilir bir hareket düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve 12 bin dolara a doğru genişletilmiş bir iyileşmeye izin verecek

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku