Bitcoin’de 12 bin dolar seviyesi bu sefer kırıldı mı? Analistler ne diyor?

0 0

Bitcoin fiyatı uzun süredir geçemediği 12 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Lider kripto para birimi haber yayına hazırlandığı sırada 12 bin 230 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Kripto para birimi dün 12 bin doları aşarak 12 bin 47 dolara ulaştı. Ancak öğleden sonra  hızla saat tekrar 11 bin 930 dolara düştü.

Kripto para hedge fon yöneticisi BitBull Capitalin CEOsu Joe DiPasquale bu son fiyat hareketine biraz ışık tutmasına yardımcı oldu.

“12 bin dolarlı seviyeler güçlü bir direnç seviyesidir ve kar alımını tetikler bu da daha sonra fiyatları aşağı çeker” dedi.

DiPasquale Bitcoin fiyatlarının son zamanlarda bazı kayda değer kazançlar elde ettiğini ve bu da yatırımcıların kar elde etmesini tamamen doğal hale getirdiğini söyledi.

 Ayrıca “12 bin doların yakın geçmişte Bitcoini üç kez reddettiğini vurguladı: 2 Ağustos 18 Ağustos ve 2 Eylülde.”

“Bu piyasa katılımcılarının doğal olarak başka bir reddedilmeye karşı ihtiyatlı olduğu bir seviye yapar.”

Digital Capital Managementın genel müdürü Tim Enneking de bununla ilgili konuştu.

“Yaklaşık son beş ayda 12 bin doların bir engel olduğu kanıtlandı” ve “BTC fiyatı sıçradıkça direnç daha da güçleniyor.”

Çatışan Dinamikler

Bitcoin nispeten iyi tanımlanmış bir aralıkta hareket etmeye devam ederken birkaç analist fiyatı üzerinde hem yukarı hem de aşağı doğru baskı yapan çatışan güçler hakkında veri sağladı.

Londra merkezli dijital varlık firması Bequantın araştırma başkanı Denis Vinokourov bu konuya ağırlık verdi.

“Bitcoin fiyatlarındaki son artış kurumsal tüccarların çok daha az yükseliş göstermesine ve hatta önemli miktarlarda kripto varlıklarını satmasına rağmen büyük ölçüde son haber döngüsüne kör edici bir perakende satın alma dalgasının arkasından geldi” dedi.

“Bu taban tabana zıt güçler Bitcoini büyük ölçüde yukarı yönlü bir teklif gibi görünmesine rağmen menzil bağlı ticarette tutan şeydir ve BTCnin 12.000 $ fiyat seviyesini önemli ölçüde ihlal etmediğini görmek beni şaşırtmaz.

Londra merkezli finansal hizmetler firması BCB Groupun ticaret başkanı Mark Warner da son zamanlardaki yarılanmanın önemini vurgulayarak şunları ekledi:

“Azalan Bitcoin blok ödülünün arz şoku fiyat üzerinde yukarı yönlü baskıyı sürdürerek piyasada yoluna devam ediyor”.

Aşağı doğru baskıya gelince Warner kar elde etmeye işaret etti. 12.000 $ seviyesi son zamanlarda “güçlü direnç” sağladı bu nedenle tüccarlar dijital para birimi bu seviyeye yaklaşırken satış yapıyor.

DiPasquale yakın vadede Bitcoin fiyatlarının mücadeleye devam edebileceğini belirtti.

“RSI gibi teknik göstergeler son yükselişten sonra aşırı ısındı ve piyasa 12.000 $ ile başa çıkacak kadar kendinden emin hissetmeden önce fiyatın 11.500 $ ile 12.000 $ arasında konsolidasyona ihtiyacı var.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku