Bitcoin coştu… Peki geride kalan Ethereum ne yapacak?

0 1

Ethereum tahminlere göre çok iyi bir yatırım seçeneği olabilir. Fiyat tekrar 400 doların üzerine çıkarsa bir sonraki hedef 430 dolar civarında olabilir.

Ethereumun fiyatı 300 doların üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satış” bölgesinde değil

Ethereum 300 $ civarında güçlü bir destek buldu ancak fiyat hala 400 $ direncinin üzerinde istikrar sağlayamıyor. Ethereumun fiyatı hala ETH fiyat tahminlerinden çok uzak ancak fiyat tekrar 400 doların üzerine çıkarsa bu kısa vadeli yatırımcılar için çok iyi bir fırsat olabilir.

Temel analiz: Bu ağ ile etkileşime giren uygulamaların geliştirilmesi hiç bu kadar güçlü olmamıştı

Ethereum tahminlere göre çok iyi bir yatırım seçeneği olabilir ve bazı tahminler bu kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde 1000 doların üzerinde olabileceğini söylüyor. Takas edilebilir bir kripto para biriminin ötesinde Ethereum akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur.

 Bu kripto para birimi uygulama geliştiricileri tarafından Ethereum ağındaki hizmet ve işlem ücretlerini ödemek için de kullanılır. Ethereum ağı sürekli olarak yeni istemciler ekliyor ve bu ağla etkileşim kuran uygulamaların geliştirilmesi hiç bu kadar güçlü olmamıştı.

Merkezi Olmayan Finansın (DeFi) yükselişi ivme kazanıyor ve bu kripto para birimindeki yatırımcılar DeFi araçlarıyla varlıklarından gelir elde edebiliyor. Bu kripto para biriminin ana eğilimi nötr-yükseliş eğilimini koruyor ve Ethereum yükseliş trendi devam ederken 400 dolara bakıyor.

Ethereum fiyatının Bitcoin fiyatı ile ilişkili olduğunu ve bu kripto para birimindeki yatırımcıların da “izleme listesinde” Bitcoin bulundurmaları gerektiğini belirtmek önemlidir. Bitcoinin fiyatı 12.000 $ lık dirence çok yakın ve bazı analistler BTCnin önümüzdeki günlerde daha yüksek işlem görmeye başlayabileceğine inanıyor.

Bu Ethereum fiyatı için olumlu bir haber ve önümüzdeki günler bu kripto para biriminin gelecekteki fiyatı için çok önemli olabilir.

Teknik analiz: Ethereum önemli destek seviyesinin üzerinde stabilize oldu

Aşağıdaki grafikte önemli direnç ve destek seviyeleri işaretlendi. Önemli destek seviyeleri 350 dolar ve 300 dolar 400 dolar ve 450 dolar direnç seviyelerini temsil ediyor.

Fiyat bu trend çizgisinin üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satın alma” bölgesindedir ve trendin tersine döndüğüne dair bir gösterge yoktur. Fiyat trend çizgisine düşerse ve bir “yükseliş” onay mumu alırsak “zararı durdur” ve “kar al” emirleri ile işlem yapan kısa vadeli tüccarlar için çok iyi bir giriş noktası olur.

Fiyat 400 doların üzerine çıkarsa Ethereum satın almak için bir sinyal olur ve 430 dolara kadar açık yolumuz var. Ethereum satın almak söz konusu olduğunda bazı bariz riskler de vardır ve yatırımcılar fiyatın önümüzdeki dönemde de düşebileceğini akıllarında bulundurmalıdır.

Trend çizgisi çok güçlü bir destek seviyesini temsil ediyor eğer fiyat bu trend çizgisini aşarsa çok güçlü bir “satış” sinyali olur ve 300 $ a kadar açık bir yolumuz var.

Sonuç olarak

Ethereum için gelecek gerçekten parlak görünüyor ancak yatırımcılar Ethereumun piyasa payı için rekabet eden tek gizlilik parası olmadığını ve diğer bazı kripto para birimlerinin Ethereumun benimsenmesini potansiyel olarak sınırlayabileceğini akılda tutmalılar. Ethereumun fiyatı düzeltmesini Eylül ayının ilk haftasında kaydedilen 480 doların üzerindeki son yüksek seviyelerden çıkardı. Buna rağmen paniğe kapılmak için bir neden yok ve Ethereumun fiyatı 300 doların üzerinde olduğu sürece bu kripto para birimi “satış” bölgesinde değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku