Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlattı: Yeni Haftada Yeni Bir Rekor Gelecek mi?

171
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyatı, 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65 bin dolar seviyesini aştı. BTC, daha önce tarihteki en yüksek haftalık kapanışını yapmıştı. Ethereum (ETH) ise 4.751 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 5 bin dolar hedefine yaklaştı.

CryptoQuant CEO’su: Borsalarındaki Bitcoin rezervleri azalıyor! Talep, fiyatı artırıyor.  

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 5.4 yükseldikten sonra şu anda 65.959 dolardan işlem görüyor. 64.324 dolar ile 66.834 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin aşılması, BTC’nin yeni ATH’lere yükselmesi için çok önemli. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, BTC 20 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67 bin dolara ulaştığında yüzde 48’idi. An itibariyle bu oran, yüzde 43.29 civarında.

 

 

Buna ek olarak, CoinMarketCap’ten alınan veriler, genel kripto piyasası değerinin artmaya devam ettiğini ve son 24 saatte yüzde 3,50 artışla 2,85 trilyon dolar seviyesinde olduğunu gösteriyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından yapılan bir analize göre, tüm kripto para borsalarındaki Bitcoin rezervleri azalıyor ve bu da güçlü alıcı iştahı ve talebin bir göstergesi. Bu durum, BTC fiyatının 65 bin doların üzerine çıkmasını açıklayabilir.

 Bitcoin, boğaların kontrolünde!

Bitcoin, alıcıların fiyatı 64,324 dolardan 66,834 dolara arz bölgesinin üzerine çıkaramaması nedeniyle 2 Kasım’da düşüş trendi çizgisi tarafından reddedildi. Bu, ayıların BTC fiyatını aşağı çekmeye kararlı olduğunun bir göstergesiydi. 03 ve 05 Kasım arasındaki üç düşüş seansı sonucunda, ayılar fiyatı 62 bin doların altına çekmeyi başardı. Ancak bu, daha fazla yatırımcının piyasaya girmesi için bir fırsattı. Ortaya çıkan satın alma baskısı sayesinde Bitcoin 65 bin doları geçmeyi başardı ve 67 bin dolara doğru ilerliyor. Ancak bu gerçekleşmeden önce, alıcıların yukarıda belirtilen tedarik bölgesinden (kırmızı bant) gelen satış baskısını aşması gerekiyor.

 

Bitcoin (BTC)'de Düşüş Devam Edecek mi? Zincir Üstü Analistten Kritik Açıklama!
 
Yükselen hareketli ortalamalar ve RSI’nin aşırı alım bölgesine doğru yukarı hareketi, boğaların şu anda Bitcoin fiyatını kontrol ettiğinin bir göstergesi. Bununla birlikte, bu yükseliş görünümü, Bitcoin fiyatının hızlandırılmış trend çizgisinin altına düşmesi nedeniyle geçersiz kılınacaktır. Bu gerçekleşirse, BTC 62 bin dolar seviyesine düşebilir. 62 bin dolar seviyesi ile 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) arasındaki bölgenin, alıcılardan güçlü bir yükseliş desteği çekmesi muhtemel. Daha afzla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku