Elon Musk 25 Milyar Dolar Değerinde Tesla Hissesi Satıyor: Bitcoin İçin Kritik Gelişme!

766

 

Tesla CEO’su Elon Musk, finans dünyasını bir kez daha sarstı ve sonuçları Bitcoin (BTC)’i etkileyebilir. Musk, Twitter hesabı aracılığıyla takipçilerine, ABD’de uygulanacak gerçekleşmemiş kazançlardan alınacak yeni vergi yasası nedeniyle şirketinin hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmaması gerektiğini sordu. Bu hisseler, 25 milyar dolar değerinde.

 

Musk, anketten çıkan sonuca göre hareket edecek

Bitcoin destekçisi Musk’ın tweet’i büyük ilgi görüyor ve anketin bitmesine 9 saat kala 2 buçuk milyonun üzerinde oy aldı. Katılımcıların yüzde 56’sı Musk’ın hisselerini satma önerisine evet oyu verdi, geri kalanı ise öneriye karşı çıktı. Musk, Hazine Bakanı Yellen’ın  gerçekleşmemiş kazançlardan büyük oranda vergi almayı planladığını ve dolayısıyla da Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmayı düşündüğünü söyledi. Musk, ”Bu anketten çıkan sonucu uygulayacağım” ifadesini kullandı.

 

Musk’ın tweet’i, Bitcoin ve kripto yatırımcılarından çok sayıda yorum aldı. Bazıları Musk’tan Tesla satışlarında BTC ödeme seçeneğini tekrar etkin hale getirmesini istedi. Bazıları ise bu tür büyük satışların kripto paralar için “yükseliş” işareti olduğunu belirtt. Bitcoin yatırımcısı Anthony “Pomp” Pompliano Musk’ın tweet’ine şu yanıtı verdi:
 20 milyar dolardan fazla hisse satarsanız, hükümet yapacağınız vergi ödemesiyle birkaç dakikalığına kendini finanse edebilecektir. Bütçeyi dengelemiş gibi sevinecekler

Analist: Para Bitcoin (BTC)’e gelecek! İşte 4 nedeni!

Bununla birlikte, ankete katılanların çoğu, Musk’ın BTC’ye ve favori kripto para projelerine daha fazla yatırım yapmasını istiyor.  Finansal analist Kevin Paffrath, Musk’ın kardeşinin 5 Kasım Cuma günü 100 milyon doların üzerinde Tesla hissesi sattığını kaydetti. Analist, bu paranın Bitcoin’e gidebileceğini iddia etti.  Analiste göre, bunun nedeni vergi ile alakalı olmayabilir. Musk, daha fazla Bitcoin satın alabilir. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Tesla yakında Bitcoin’i tekrar ödeme seçeneği olarak kabul edebilir.

 

Bitcoin (BTC)'de Düşüş Devam Edecek mi? Zincir Üstü Analistten Kritik Açıklama!
 
Bu anlamda Paffrath, yöneticinin 4 nedene dayanarak bu parayı Bitcoin satın almak için   kullanacağını iddia ediyor. İlk olarak Musk, “enflasyon korkuları” nedeniyle parayı nakitten başka varlıklara dönüştürme eğiliminde olacaktır. İkincisi, Bitcoin şu günlerde muhtemelen en popüler yatırımlarından biri. Üçüncüsü, Musk tüm evlerini sattığı için bir mülke para yatırması pek olası görünmüyor. Son olarak, Paffrath ekledi:
Tesla’nın BTC’yi tekrar ödeme yöntemi olarak kabul etmesini bekliyoruz. Bence bu paranın 12-13 milyar dolar kripto paralara gelecek. Belki, bu para  Bitcoin ve Ethereum arasında bölünür? Ya da SHIB DOGE? Ancak, Ben BTC diye thamin ediyorum.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku