“Bitcoin ve kripto dünyasının kaderini dolar belirleyecek”

0 0

Yeni bir ticaret raporu dolar ile kripto ve altın gibi alternatif varlıklar arasındaki son negatif korelasyonu vurguluyor.

Araştırmacılar kripto piyasalarında geçen ay yaşanan gerilemenin yaygın ekonomik belirsizliğe neden olan pandeminin ardından küresel hisse senedi piyasalarındaki geri çekilmelerden etkilendiğini söylüyor.

“ABD doları bu yıl Bitcoinin başarısının temel itici gücü oldu. Bununla birlikte dolarda son zamanlarda yaşanan yükseliş kripto varlıklarını düşürdü. Herhangi bir zayıflık göstergesi veya doların acımasız satışının devam etmesi Bitcoin gibi alternatif varlıklarda bir sonraki satın alma dalgasını tetikleyecektir. “

Binance Futuredan alınan verilere göre Bitcoine olan açık ilgi eylül ayında 1.1 milyar dolardan 650 milyon dolara düştü. O zamandan beri bu oran toparlanarak 960 milyon dolara yükseldi.

Binance son piyasadaki düşüşe rağmen yatırımcılar önemli kazançlar elde ettiler ve Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli dalgalanma nedeniyle geri çekilmediğini ve BTCnin temellerinin güçlü kaldığını söylüyor.

“Dedikleri gibi hiçbir boğa piyasası düz bir çizgide yükselmez. Sinir bozucu olsa da boğa piyasalarında düzenli olarak piyasa düzeltmeleri yapılır. Piyasa düzeltmeleri sağlıklı olabilir aşırı değerli fiyatları ayarlayabilir ve satın alma fırsatları sunabilir. Birçok analist orta ve uzun vadede kripto varlıkları konusunda iyimser. Yatırımcılar Bitcoinin gelecekteki yönünün göstergeleri için makroekonomik eğilimleri yakından takip edecekler.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku