DOGE’nin Yıldızı Parlıyor: Artık Dogecoin (DOGE) İle Tesla Almak Mümkün!

123

Tesla, elektrikli araçları için ödeme seçeneği olarak henüz Dogecoin (DOGE)’i kabul etmiyor, ancak Blockchain tabanlı çözümlerde uzmanlaşmış bir yazılım şirketi, meme odaklı tokenin tutkulu hayranları için bu hayali bir şekilde gerçeğe dönüştürmenin yolunu buldu.

Dogecoin ile ikinci el Tesla alınabilecek

Bots Inc, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, müşterilerin Dogecoin (DOGE) kullanarak otomobil bayilerinden ikinci el Tesla otomobilleri satın alabileceklerini duyurdu. Bots, öncelikle ikinci el Tesla bayilerine ve bireylere DOGE ödeme hizmetleri sağlayacak. Tesla dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırdıktan sonra, Şubat ayında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Ancak Musk, Bitcoin‘in devasa karbon emisyonu nedeniyle BTC ödemelerini durdurduktan sonra kripto para topluluğunu hüsrana uğrattı. O zamanlar, otomobil üreticisinin Dogecoin’i kabul edip etmeyeceği konusunda yaygın bir spekülasyon vardı. Bu henüz gerçekleşmedi.

Elon Musk'tan Köşeyi Dönmek İsteyen Dogecoin Yatırımcılarına Mesaj!

Dogecoin, 2013 yılında sadece bir şaka olarak yaratılmış bir kripto para birimidir. Altcoin‘in değeri, büyük yatırımcı ve şirketlerin ağırlığını koymasıyla birlikte hızla arttığı için bu yıl ilgi odağı haline geldi. Elon Musk, şüphesiz en büyük Dogecoin savunucusu. Milyarder, kelimenin tam anlamıyla aya bir DOGE götürmeyi vaat etmenin yanı sıra, SpaceX’in önümüzdeki yıl bir ay görevi başlatmak için ödeme olarak Dogecoin’i kabul edeceğini de ima etti.

DOGE ünlülerden destek görmeye devam ediyor

Perakende trader’lar, Musk’ın genellikle aptalca tweet’leriyle fiyatını artırmaya devam edeceği umuduyla çoğunluğa Dogecoin alırken, çok sayıda Musk hayranı Dogecoin’e olan büyük desteğini alkışladı. Kısa süre önce Mark Cuban’ın Dogecoin’in bir ödeme mekanizması olarak en güçlü kripto para birimi olduğu ve Bitcoin, Ethereum, Cardano ve diğer kripto paraları yendiği iddiasını destekledi. Ancak Cuban, Twitter’da kişisel olarak 494 dolarlık küçük bir DOGE’ye sahip olduğunu açıkladıktan sonra bazı yatırımcılar hayal kırıklığına uğradı.

Ethereum ve Dogecoin Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler ve Teknik Analiz!

Dogecoin, genel piyasa Mayıs ayının başlarında çöktüğünde çoğu kripto para biriminden daha sert çökse de, son zamanlarda etkileyici bir toparlanma sergiledi ve diğer en iyi paralardan bile daha hızlı yükseldi. DOGE, 0,335 dolarlık bir fiyatla Dogecoin, son 24 saat içinde yüzde 10,82’luk bir kazanç getirdi ve an itibariyle 0,326’dan işlem görüyor. Bununla birlikte, meme odaklı token, Mayıs ayı başlarında yakaladığı 0,731578 dolarlık rekor seviyesinin hala oldukça altında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku