Bitcoin ve Dogecoin Fiyat Analizi: BTC ve DOGE Daha Fazla Düşecek mi?

34

Bitcoin (BTC), Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 41 bin dolar’dan 31 bin dolar’a geriledi. Bu alıcı tıkanıklığı bölgesi, aynı ay içinde iki kez test edildi ve tutuldu. Meydana gelen sert düşüşün, Çin’deki Bitcoin ve kripto para işem faaliyetlerine yönelik  baskı tarafından tetiklendiği söyleniyor. Çin Halk Bankası (PBOC), planlanan dijital yuan geçişinden önce ülkeyi kripto para ile ilgili diğer faaliyetlerden temizlemeye kararlı.

Bitcoin fiyat analizi

An itibariyle, Bitcoin 31 bin dolardan destek sağladıktan sonra 33 bin doların altında işlem görüyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), ivme kazanmaya devam eden yükseliş trendine işaret ediyor. RSI orta hattaki boşluğu kapatırken, yatırımcılar 40 bin doların üzerinde kazançlar için spekülasyon yaparak, düşüşten yararlandıkça alıcıların piyasaya geri dönmesini bekliyoruz.

Boğalar 36 bin dolardan desteği geri alana kadar Bitcoin’in risk altında olduğunu anlayın. Ayrıca, MACD, negatif bölgeye geri çekilmeye dayalı bir düşüş dürtüsüne sahip.

Dogecoin fiyat analizi

Bitcoin büyük darbe alırken, altcoin’ler de sert çakıldı. Dogecoin, devam eden satışların ortasında büyük zarar gören kripto para birimleri arasında yer alıyor. Desteği 0,3 dolardan kaybetmenin yanı sıra DOGE, desteği 0,2 dolar’da test etti. DOGE, toparlanma baskısının ortasında 0.2 dolar civarında işlem görürken, bu desteğide de kaybederek an itibariyle 0.19 dolar’dan işlem görüyor.

RSI, aşırı satım bölgesine düştükten sonra yükseliş görünümüne sahip. Bu eğilim gücü göstergesi orta hatta doğru hareketi sürdürürse, boğaların ivme kazandığını görebiliriz. Yakın vadede toparlanmanın boğanın desteği 0,2 dolarda tutma yeteneğine bağlı olduğunu anlamakta fayda var. 200 SMA’nın üzerinde işlem yaparken Dogecoin’i 0,35 dolara yükseltebilir. Ancak, günü 0,2 doların altında kapatırsa, özellikle 1 dolarlık kayıpların belirginleşmesiyle birlikte, muazzam satıcı tıkanıklık bölgesini doğrulayabilir. Ayrıca, Bitcoin (BTC)’in hangi yöne gideceği de bu aşamada önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku