Finansal Döngü Uzmanı: Bitcoin (BTC) Ayı Piyasasına Girdi!

139

Balinalar tarafından Bitcoin borsa girişi, özellikle 21 Haziran 2021’de, son birkaç gün içinde hızla arttı ve bu gelişme, olası bir ayı piyasası başlangıcına işaret ediyor. Ünlü finansal döngü uzmanı Charles Nenner, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 bin dolar’a uzun süre ulaşamayacağını öngörüyor..

 Bitcoin için yeni ATH artık çok uzak

Halihazırda kripto para madenciliği yasaklarından muzdarip olan Çinli kripto para işletmeleri, kripto para kuruluşları için neredeyse tüm bankacılık hizmetlerini yasaklayan Çin Merkez Bankası’ndan (PBoC) büyük darbe aldı. Çin’deki kripto para madencilerinin operasyonlarını başka bir ülkeye taşımaktan başka seçeneği olmasa da, şu anda diğer tüm kripto para işletmeleri için durum aynı. Halihazırda piyasa genelinde düzeltme yaşayan Bitcoin fiyatı, Çin’den gelen bu haber manşetlere girer girmez daha da düştü. Grafikten de anlaşılacağı gibi, Çin’den gelen yasak haberleri balina satışını ve borsalara Bitcoin akışını artırdı.

Bitcoin balinaları son birkaç düşüşte dipten satın alıyordu, ancak fiyat hareketi bu yeni düşüş sırasında büyük borsa girişlerine göre ayılar lehine değişmiş gibi görünüyor. Ünlü jeopolitik ve finansal döngü uzmanı Charles Nenner, Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarında şunları söyledi:

Daha yüksek bir fiyat hedefim yok. Ayı piyasasına girmiş olabiliriz. Yeni bir yükseliş döngümüz olabilir, ancak 64 bin dolar zirvesine uzun bir süre ulaşılacağını düşünmüyorum.

Analist Yorumladı: Son Düşüş, Bitcoin İçin En Kötünün Habercisi Mi?

Hedge fon yöneticisi: piyasaya kaos hakim olacak

Bitcoin ETF’si 2021’de söz konusu değilken, Bitcoin fiyatı beklenenden daha hızlı düşüşe geçiyor gibi görünüyor. 2008 mali krizi sırasında doğru tahminleriyle tanınan Michael Burry de düşüş eğilimini destekliyor. Eski hedge fon yöneticisi, şimdiye kadarki en kötü piyasa çöküşünün yaşanacağını ve daha önce hiç görülmemiş kayıpların başlamak üzere olduğunu tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku