Bitcoin TL bazında 10 ayın zirvesinde

0 0

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi Bitcoin yükseliş ivmesini koruyor. Kripto para dolar bazında 10 bin doların hemen üzerini test etti. Türk Lirası bazında ise 73 bin 12 TLye ulaştı.

Temmuz 2019dan beri bir ilk

Türk Lirasına göre şu anki Bitcoin seviyesi Temmuz 2019dan bu yana ilk kez görüldü. 73 bin TL seviyesinin en son görüldüğü tarih 10 Temmuz 2019 tarihi idi.

Bitcoinin pazar payı artıyor

Lider kripto paranın yükselişine ek olarak pazardaki payı giderek artıyor. Bir hafta önce yüzde 63 civarında olan bu oran bugün itibariyle yüzde 68e ulaştı. Aynı dönemde kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 245 milyar dolardan 261 milyar dolara yükseldi. Bitcoin yükselirken alternatif kripto para birimleri azalıyor. Bu altcoinlerden gelen paranın Bitcoine girdiğini gösteriyor.

Bitcoinde yarıya indirilen blok ödülü 4 gün sonra gerçekleşecek. Şu anda blok başına 125 BTC olan madenci ödülleri 625 BTCye düşecek. Böylece günlük pazara giren Bitcoin sayısında 1800den 900e bir azalma olacak. Bu yaklaşan etkinliğin son artış üzerinde bir etkisi olduğu düşünülüyor.

Bitcoin haberlerin yayınlandığı dakika boyunca 9 bin 820 dolar seviyesinden alınıp satılıyordu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku