Kritik tarihe 5 gün kala yeni bir rekor haberi

0 2

Dört yılda bir gerçekleşen blok ödülünün yarıya indirilmesinden 5 gün önce dünyanın en büyük vadeli işlem borsası CMEde (Chicago Ticaret Borsası) Bitcoin sözleşmelerinde yeni bir rekor kırıldı.

Kripto para piyasaları hakkında veri sağlayan Skew şirketine göre CMEde işlem gören Bitcoin sözleşmelerinde açık pozisyon 400 milyon dolara tırmanarak bir önceki zirveyi geçti. Günlük işlem hacminde aynı büyüme görülmezken açık pozisyonda bir önceki zirve fiyatın 14 bin dolar gördüğü Haziran 2019da kaydedildi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin vadeli işlemlerinde toplam açık pozisyon büyüklüğü ve hacmi

Sadece vadeli işlem sözleşmelerinde değil opsiyon sözleşmelerinde de bir kayıt kırıldı. Dün itibariyle seçeneklerin hacmi 10 milyon dolara yaklaştı. Bir önceki en yüksek seviye ocak ayında 5 milyon dolardı. Tüm rakamlar profesyonel traderlar ve kurumsal şirketlerin Bitcoine olan ilgisinin hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

CMEde Bitcoin işlemleri Aralık 2017de başladı. O ay Bitcoinin fiyatı vadeli işlem sözleşmelerinin bu borsa ve rakip borsa CBOEde listeleneceği haberinin etkisiyle 20 bin dolara yaklaştı. Bitcoin fiyatı vadeli işlemlerin başlamasıyla büyük bir çöküş yaşadı. Vadeli işlemlerin kripto para fiyatındaki bu düşüşü etkileyip etkilemediği hala tartışılıyor.

Bitcoinde yarıya indirilen blok ödülü 5 gün sonra gerçekleşecek. Şu anda blok başına 125 BTC olan madenci ödülleri 625 BTCye düşecek. Böylece günlük pazara giren Bitcoin sayısında 1800den 900e bir düşüş olacak. Bitcoin haberlerin yayınlandığı dakikalarda 9 bin 310 dolar seviyelerinden alınıp satılıyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku