Bitcoin Sert Düştü: Önde Gelen 2 Analistten Kritik Değerlendirme!

1.752
 Bitcoin (BTC) ve  kripto para piyasası, yüzde 8 oranında düzeltme yaparak, kızıla boyandı. Uzmanlara göre, yaşanan bu sert düşüşün arkasında uzun vadeli BTC yatırımcıları olabilir.

Peter Brandt: Bitcoin 53 bin dolara kadar düşebilir! Lark Davis: Kasım 2017’de de benzer bir düzeltme yaşandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, 1,155 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 60.549 dolardan işlem görüyor. Bir sonraki destek noktası ise 60 bin dolarda ve piyasa oynaklığına bakıldığında, BTC bu seviyenin de altına düşebilir. Teknik grafiklere dayanarak, popüler analist Peter Brandt, BTC fiyatının mevcut seviyelerden yüzde 10’luk ek bir düzeltme yapabileceğini düşünüyor. Analist, BTC’yi 53 bin dolar  civarında satın alacağını öne sürüyor. Benzer şekilde, Brandt ETH fiyatının yüzde 8 ila 10 arasında ek bir düzeltme yapacağını ve  4 bin dolar seviyelerine düşmesini bekliyor.

 

 

 Bitcoin ve Ethereum hakkında değerlendirmede bulunurken, analist  “Bu fiyatlar tahmin veya tavsiye niteliğinde değildir. Bahsettiğim gibi bir düzeltme olursa, bu seviyelerden satın alacağım. Söylediğim gibi, bunlar tamamen bireysel değerlendirmem” ifadesini kullandı. Başka bir kripto analisti Lark Davis, BTC devasa boğa koşusuna başlamadan önce, Kasım 2017’de de benzer bir fiyat düzeltmesi yaşadığını belirtiyor ve şu yorumu yapıyor:
Kasım 2017’de yüzde 29’luk bir düşüş ve ardında yüzde 25’lik bir düşüş yaşayan çılgın bir tek günlük mum vardı!!! Fiyat düşüşüne rağmen, o ay  yüzde 55 daha yüksek kapandı. Böyle bir durum olabilir.

Altcoin’ler de sert düzeltme yaşıyor

Bitcoin sert çakılırken, son birkaç ayda rüya gibi bir ralli yaşayan altcoin’ler de bugünkü fiyat düzeltmesinde darbe aldı. Altcoin piyasası, son 24 saatte toplamda 100 milyar dolardan fazla kaybetti. An itibariyle, ilk on altcoin’in tamamı yüzde 5-12 arasında değer kaybetti. ETH fiyatı, an itibariyle yüzde 8,14 düştü ve şu anda 512 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 4.330 dolardan işlem görüyor.  Polkadot (DOT), haftalık kayıplarını yüzde 20’nin üzerine çıkararak bugün yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşadı. Son dönemdeki en iyi performans gösterenlerden biri olan Solana (SOL) da yüzde 5, Cardano (ADA) ise yüzde 6’dan fazla değer kaybetti.

 

 

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, geçen ay, milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, BTC’yi altından daha iyi bir yatırım aracı olarak nitelendirdi. JP Morgan, Bitcoin’i aynı nedenle değerli görüyor. JPMorgan raporunda, ”para arzı, son iki yılda yaklaşık yüzde 40 artarken, Bitcoin’in para politikası sabit kalıyor ve azalıyor. Varlığa değer katan faktör, 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak olması” ifadesini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku