JPMorgan’dan Çarpıcı Bitcoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyeler Mümkün

792

Bankacılık devi JPMorgan’ın analistleri, en büyük kripto para birimi Bitcoin, dikkatleri altın piyasasından uzaklaştırmak için çaba sarf ederken, BTC için uzun vadeli bir fiyat hedefi öngörüyor.

Bitcoin (BTC) altınla rekabet edebilir mi?

Business Insider tarafından paylaşılan habere göre, stratejist Nikolaos Panigirtzoglou, BTC’nin enflasyona karşı korunma arayan yatırımcıların dikkatini çektiğini söylüyor. Konuya ilişkin olarak düşüncelerini paylaşan Nikolaos Panigirtzoglou şöyle söylüyor:

Eylül/Ekim 2021’de yatırımcılar arasında enflasyon endişeleri yeniden ortaya çıktı. Bitcoin (BTC)’in enflasyondan korunma aracı olarak kullanılmasına olan ilgi enflasyona ilişkin endişelerin artması nedeniyle yenilenmiş görünüyor.

Görsel: Bitcoin (BTC)
Görsel: Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)’in bir varlık olarak altını tehdit etmeyi başardığını belirten Panigirtzoglou, uzun vadede 146 bin dolarlık yukarı yönlü bir fiyat hedefi öngörüyor. Bu hususta değerlendirmede bulunan stratejist Panigirtzoglou şu şekilde açıklamada bulunuyor:

Altına yapılan finansal yatırımın ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, ‘alternatif’ bir para birimi olarak altına bu şekilde rakip olması, uzun vadede Bitcoin için büyük bir yükseliş anlamına geliyor.

Analistler BTC için 73 bin dolar fiyat seviyesi öngörüyor

JPMorgan analistleri, Bitcoin için bir sonraki ana hedefin 73 bin dolar olduğunu belirtiyor. Ancak 30 bin doların altına inme riskinin de her zaman akılda tutulması gereken bir olasılık olduğunun altını çiziyor. Sonuç olarak, bankanın piyasa stratejistleri, kripto sektörünün Covid-19 salgını sırasında önemli bir ivme kazanan uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğunu söylüyor. Konu ile ilgili olarak JPMorgan analistleri ayrıca şu değerlendirmede bulunuyor:

Kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların daha geniş anlamda gelişmekte olan bir varlık sınıfı olduğuna ve dolayısıyla çok yıllı bir yapısal yükseliş eğiliminde olduğuna dair çok az şüphe bulunuyor.

Kripto para birimleri, bireysel yatırımcıların varlık sınıfını yaymak için aile ofisleri, hedge fonları, sigorta şirketleri gibi gerçek para varlık yöneticileri de dahil olmak üzere, kurumsal yatırımcıların da piyasaya katılmasıyla, salgın sonrası açık ara kazanan olarak ortaya çıkıyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili olarak daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini takip ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku