Bitcoin Satış Baskısıyla Boğuşuyor! Tekrar 20 Bin Doların Altına İner mi?

638

Kripto para piyasalarında dalgalanmalar mevcutken birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin (BTC)’in fiyat durumunun hangi yönde ilerleyeceği konusunda merak içinde bulunuyor. Kripto para uzmanları, son yaşanan gelişmelere göre Bitcoin’in satış baskısı ile karşı karşıya kaldığını belirtirken, 20 bin dolarlık seviye hakkında yorumlarda bulundular. İşte detaylar…

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor istifa etti!

Kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden olan ve büyük bir Bitcoin balinası olan MicroStrategy şirketi, 2022’nin ikinci çeyreğinde, Bitcoin yatırımında 900 milyon dolardan daha fazla bir değer kaybı yaşayarak tarihe geçti. Bir diğer yandan kripto para piyasalarında ses getiren bir haber ise, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un istifası oldu. Anlık olarak ise Saylor, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak. Bir diğer yandan ise analistler, şirketin Tesla’nın ayak izlerini takip edebileceğini iddia ediyor.

Vitalik'ten Sonra, XRP Avukatı da Michael Saylor'a Sert Çıktı! İşte Detaylar

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, art arda 4 günden fazla dar bir aralıkta seyrederken belirsiz fiyat hareketleri sergileyerek dalgalanmalar yaşıyor. Öte yandan, MicroStrategy, hisselerinin yüzde 75’ini satan Tesla’ya benzer şekilde hisselerini satmaya başlarsa, BTC yakında büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabilirken, dolaşımdaki kripto paralar yüzde 1 oranında artabilir. Peki, dünyanın en çok Bitcoin yatırımı yapan şirketlerinden biri olan MicroStrategy’nin sıradaki hamlesi ne olacak?

Analist, Bitcoin fiyatının sert bir düşüş yaşayabileceğini aktardı!

Daha önce kriptoarena.com olarak isminden bahsettiğimiz popüler bir analist, MicroStrategy’nin Tesla’nın ayak izlerini takip edebileceği için çok yakında Bitcoin fiyatlarının sert bir şekilde düşebileceğine inanıyor.

Analist, lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının sert bir şekilde düşmeye başlaması halinde, Microstrategy CFO’su Andrew Kang, volatilite zirveleri yüksekse teminat gereksinimlerine ulaşmak için 85.000 sabitlenmemiş BTC’nin mevcut olacağını söyledi. Şirket, geçtiğimiz aylarda yaptığı yatırımlarla Bitcoin (BTC)’i ortalama olarak 30.664 dolar seviyelerinden satın aldığı için, anlık olarak her BTC başına 7 bin doları aşkın kayıp yaşadıkları biliniyor.

Toplu olarak, Bitcoin son zamanlarda bir miktar güç göstermesine rağmen hala sert bir düşüş korkusuna maruz kalıyor. Hiç şüphe yok ki Micheal Saylor elindeki varlıkları tasfiye etme konusunda herhangi bir ipucu vermedi, ancak olasılıklar aynı zamanda önemli bir düşüş olasılığını da artırabilir. Öte yandan lider kripto para birimi son 1 haftalık süreçte yüzde 10.8 değer kazandı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 23,525.27 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku