BTC Madencilik Şirketi Bitcoin Rezervlerinin Yüzde 78’ini Sattı! Neden?

237

Kripto para piyasalarında düşüşler devam etmekle beraber, herhangi bir güç veya örüntü dönüşü belirtisi göstermediği belirtiliyor. Bitcoin(BTC)’in şuan ki sürece kadar ki günlük zaman diliminde yeni bir yüksek seviye oluşturamadığı görülürken, herhangi bir geri dönüş hareketliliği oluşturana ve yeni bir önemli zirve oluşturana kadar yükseliş rallisini tahmin etmenin imkansız olduğu belirtiliyor.

Madencilik şirketi Bitcoin rezervlerinin büyük çoğunluğunu sattı

Halka açık en büyük kripto para madencilik şirketi Core Scientific, 2022 yılının ilk yarı sonuçlarını açıkladı. Madencilik şirketinin, Haziran ayında ortalama 23 bin dolar fiyat seviyesi ile 7.202 BTC satış işlemi gerçekleştirmesi ve toplam satışlardan 167 milyon dolar gelir elde etmesinin özellikle dikkat çektiği bildiriliyor. Şirketin Haziran sonu itibariyle mali tablosunda 1.959 BTC ve 132 milyon dolar fiat para birimi olduğu açıklandı. Bu sebeplerden dolayı BTC madencilik şirketi Core Scientific’in, tüm lider kripto para birimi Bitcoin varlıklarının yüzde 78,6’sından fazlasını satış işlemleri sonucunda elden çıkardıkları sonucuna varılabileceği görülüyor.

Madencilik şirketi, satıştan elde edilen gelirin ASIC’ler için sunucular adına ödemeler yapmak, daha fazla veri merkezi için sermaye harcamaları gerçekleştirmek ve borç geri ödemeleri için nasıl kullanıldığını açıklayarak devam ediyor. Şirket şu anda 103.000 ASIC sunucusuna sahip ve 2022 yılının geri kalanında 70 bin ASIC sunucusu daha dağıtmayı hedeflediklerini açıkladı. Ek olarak BTC madencilik şirketi Core Scientific, maliyetleri karşılayabilmek ve yeterli likidite sağlamak için içinde bulunduğumuz kripto kışı genelinde Bitcoin satmaya devam edecekleri açıklamasında bulundu.

Analist, daha önce BTC madenciliği ile ilgili öngörüde bulundu

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Haziran ayının ortasında, Blockware Solutions’ın baş analisti Will Clemente, kripto para madencilerinden gelen bu satışları doğru bir şekilde öngördü. Analist Clemente, düşük Bitcoin fiyatının, madenciliğin zorlu koşulları ve yüksek enerji giderleriyle birlikte madencilerin kar marjları üzerinde önemli bir baskı oluşturduğunu söyledi.

Analistin 18 Haziran tarihinde sunduğu grafikler, hash fiyatının BTC fiyat seviyesinden daha hızlı düştüğünü gösteriyor. Grafikte yer alan karma şeritlerin kesişimi, madencilerin artan BTC satışlarıyla daha da doğrulandığını ve çalışmakta olan toplam makine sayısındaki azalmayı açıkça gösterdiği belirtiliyor. Ayrıca diğer BTC madencilik şirketleri de benzer şekilde son zamanlarda ellerinde bulunan varlıklarının önemli bir kısmını ellerinden çıkardılar. Örneğin Bitfarms, Galaxy Digital’den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek adına 3 bin BTC’yi satarak elden çıkarmak zorunda kalmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku