Bitcoin 2022'nin Geri Kalanında Nasıl Performans Gösterecek?
Bitcoin 2022'nin Geri Kalanında Nasıl Performans Gösterecek?

Bitcoin 2022’nin Geri Kalanında Nasıl Performans Gösterecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasaları güne yine kırmızı başladı ve hala piyasalarda kırmızı renkler hakim. Bu nedenle nedenle kripto para piyasaları genel olarak haftanın kapanışını düşüş notuyla yapabilir. Genel kripto piyasası, son 24 saatte yaklaşık yüzde 3,02 düştü ve şu anda 1,09 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para Oynaklık Mayıs ayından bu yana devam ederken, tüccarlar ve yatırımcılar için karar vermeleri son derece zorlaşıyor. Geçen ay bir miktar boğa koşusu görülmesine rağmen, şu anda Bitcoin fiyatı aşağı doğru işlem görüyor.

Mevcut düşüş piyasası 2014 ve 2018 döngülerine göre daha ılımlı

Bir analitik firması olan CryptoQuant, mevcut aşamanın önceki ayı döngülerine benzemediğini iddia ediyor. Analitik firmasına göre mevcut düşüş piyasası, 2014 ve 2018 döngülerine bakıldığında nispeten daha ılımlı. Her şey Kasım 2021’de, genel kripto para piyasasının Bitcoin (BTC) düşüşüyle ​​birlikte aşağı kaymaya başladığı zaman başladı. Ayrıca, olumsuz makroekonomik olaylar piyasanın aşağı çekilmesinde büyük rol oynamıştır.

Santiment'ten Kritik Bitcoin Açıklaması: Mümkün

Yapılan bir ankete göre, önceki ayı piyasası performansı göz önüne alındığında, Bitcoin birkaç ay içinde kendisini 15.000 dolar fiyat seviyelerinde bulabilir . Analitik firması, lider kripto para birimi önceki ayı döngülerini tekrarlamaya karar verirse, yıl sonuna kadar baskının doruklarına çıkacağını belirtiyor. Sonuç olarak, 2023 yılı yaklaşırken, piyasa uzun vadeli bir kripto rallisine girebilir. Bitcoin önümüzdeki aylarda fiyatı düşmeye başlarsa, yıl sonuna kadar devam edebilir. Öte yandan, Bitcoin fiyatının da 21.000 ila 20.000 ABD Doları arasında değişen kısa vadeli hedef etrafında işlem görmesi bekleniyor. BTC üzerinde kısa vadeli satış baskısı varsa bunun gerçekleşmesi muhtemeldir.

Bitcoin fiyatını en çok etkileyen verilerden biri olan enflasyon rekor kırdı

Genel olarak, mevcut hareket tekrarlanırsa, lider kripto para yıl sonunda maksimum baskı görebilir ve Ekim ayından başlayarak 10.000 – 14.500 dolar arasında işlem görebilir. Bununla birlikte, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, BTC fiyatını en çok etkileyen AB’deki enflasyon oranı, temmuz ayı itibarıyla yüzde 9,8’lik rekor düzeye ulaştı. Haziran ayında yüzde 9,6 ölçülen yıllık enflasyon, Temmuz 2021’de ise yalnızca yüzde 2,5’ti.

bitcoin

En düşük yıllık enflasyon oranları yüzde 6,8 ile Fransa ve Malta ve yüzde 8 ile Finlandiya’da ölçüldü. En yüksek enflasyon oranına sahip ülkeler ise yüzde 23,2 ile Estonya, yüzde 21,3 ile Letonya ve yüzde 20,9 ile Litvanya oldu. Haziran ayıyla kıyaslandığında, AB üyesi altı ülkede yıllık enflasyon düşüş gösterdi, üçünde sabit kaldı, on sekizinde ise yükseldi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, 18 Ağustos’ta yaptığı röportaj sırasında enflasyonun tepe yapmış olduğunu kesin bir şekilde söyleyemeyeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin 2022’nin Geri Kalanında Nasıl Performans Gösterecek?